Warszawskie Studio Dobrych Rozwiązań prowadziła Justyna Łotowska, redaktor naczelna Dobrzemieszkaj.pl.

Zobacz galerię [44 zdjęć]

Warszawskie Studio Dobrych Rozwiązań prowadziła Justyna Łotowska, redaktor naczelna Dobrzemieszkaj.pl.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Archiconnect
28 paź 2016 09:50

Studio Dobrych Rozwiązań - tak było w Warszawie

25 października zawitaliśmy do stolicy już po raz trzeci.

Około stu osób zawitało na ósme w tym roku szkolenie w ramach Studia Dobrych Rozwiązań. 25 października spotkaliśmy się na Stadionie Narodowym. Studio Dobrych Rozwiązań to cykl warsztatów dedykowanych osobom zajmującym się architekturą. Odbywa się w całej Polsce i jest miejscem prezentacji technologii, produktów, nawiązywania biznesowych relacji oraz dyskusji o współczesnych trendach w projektowaniu wnętrz.

Spotkanie otworzył wykład Zbigniewa Tomaszczyka, właściciela działającej od 1991 roku pracowni architektonicznej Decorum Architekci, autora wielu niezwykłych wnętrz i obiektów – zarówno prywatnych jak i komercyjnych. Podczas spotkania architekt pokazał jak od podszewki wyglądała praca nad jego najciekawszymi realizacjami, zdradzał patenty i rozwiązania, które stosował by stworzyć miejsca nie tylko funkcjonalne ale i piękne – zarówno jeśli idzie o wnętrza rezydencjalne, jak i hotele czy biura.

Podróż po trendach

Partnerem strategicznym spotkania w Warszawie była marka Elements, która specjalizuje się w kompleksowych rozwiązaniach z zakresu techniki sanitarnej, instalacyjnej, wentylacyjnej i grzewczej. Gości przywitał Sebastian Filip, który opowiedział o koncepcji marki Elements i ofercie, którą salon ma dla projektantów. Uczestnicy spotkania mogli też z bliska poznać ofertę produktów Vigour White, które dostępne są tylko w salonach tej marki, a o której opowiedziała Małgorzata Suska, kierownik salonu przy ul. Cieślewskich 44 w Warszawie.

Katarzyna Pardiak-Borowska oraz Beata Dela reprezentowały Ceramikę Paradyż, partnera głównego warszawskiego spotkania. Zabrały uczestników w podróż po najnowszych trendach oraz inspiracjach kształtujących ofertę polskiego producenta płytek, w tym nową kolekcję płytek wielkoformatowych 75x75 cm. Nie zabrakło też paru słów o nagrodzonej reddotem kolekcji gresu szkliwionego Trakt.

W trakcie warszawskiego spotkania silnie reprezentowany był segment wyposażenia łazienek. O produktach do tych wnętrz (a także do kuchni) opowiedzieli Anna Kowalska oraz Michał Łój z firmy Deante.

Andrzej Romaniuk z firmy Duravit pokazał doskonałe wzornictwo ceramiki łazienkowej, także stosowanej w hotelach.

Dariusz Siekierzyński z firmy Kaldewei opowiedział o zaletach stali emaliowanej stosowanej w wannach, brodzikach i umywalkach.

Dariusz Jędrzejczyk z firmy Mochnik zdradzał zalety stosowania szkła w łazience.

Zaś Kamil Sykut z firmy Ruke pokazał, że łazienkowe lustra nie służą tylko do przeglądania się, ale mogą być bardzo wdzięcznym dodatkiem w pracy projektanta.

Narzędzia i dodatki
Druga część warsztatów była poświęcona rozwiązaniom do wnętrz ogólnych oraz narzędziom projektowym.

Możliwości oprogramowania dla projektantów pokazała Anna Spalony z firmy CAD Projekt K&A.

Agnieszka Polkowska z firmy Studio Prostych Form opowiedziała o właściwościach nowego materiału wykończeniowego w ofercie firmy - EcoMalta.

Mariusz Kwaśniewski z firmy RuckZuck pokazał zaś atuty drzwi marki Desigio.

Spotkanie zamknął wykład Marcina Pobożego, specjalisty od marketingu, który pokazał zasady i podstawy budowania marki osobistej architekta.

Studio Dobrych Rozwiązań to okazja do spotkania się w kameralnym gronie, zawierania nowych znajomości biznesowych oraz rozwoju swojego warsztatu. Cieszymy się, że po raz kolejny tak licznie chcieliście się z nami spotkać!

Studio Dobrych Rozwiązań w tym roku zawita jeszcze do dwóch miast – najbliższa edycja już 16 listopada w Bydgoszczy. Szczegółowy harmonogram znajdziecie na www.sdr2016.pl.

Partnerzy

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH