Arena Design 2015. Fot. Piotr Sawczuk.

Zobacz galerię [18 zdjęć]

Arena Design 2015. Fot. Piotr Sawczuk.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: ps
23 lut 2015 15:25

Targi Arena Design 2015. Zobacz relację

Wystawy, wykłady, spotkania. To tylko niektóre z ciekawych atrakcji jakie dla zwiedzających przygotowali organizatorzy tegorocznych targów Arena Design. Sprawdźcie jak przebiegła już 46 edycja tej imprezy.



Codziennie, od 17 do 20 lutego w Poznaniu, miała miejsce jedna z największych w Polsce imprez targowych poświęconych meblom, wzornictwu i szeroko pojętego designu. Codziennie odbywały się również wykłady znanych polskich projektantów, a całej imprezie towarzyszył szereg ciekawych wystaw.

Ogromnym zainteresowanie cieszyła się się strefa Top Design, która prezentowała 20 produktów wyróżnionych w konkursie "Top Design Award 2015". Jury pod przewodnictwem Marka Adamczewskiego nagrodziło 10 produktów, przekonując, iż są to przykłady udanych inwestycji we wzornictwo. Oceniana była także ich ergonomia, bezpieczeństwo, innowacyjność oraz ciekawa forma. Tytuł Top Design otrzymały m.in. piekarnik Franke myMenu CS my912 M XS DCT 60+ w kategorii kuchnia, autobus Solaris Urbino w kategoria: motoryzacja i transport publiczny czy drukarka 3D Zortrax M200® w kateogorii: nauka, medycyna, przemysł.

Firmy, które tworząc swoje produkty stawiają na profesjonalne i nowoczesne wzornictwo mają większą szansę na sukces rynkowy. Ze środków unijnych na rozwój wzornictwa korzystają obecnie i będą mogli skorzystać w nowej perspektywie przedsiębiorcy, wspierające ich rozwój instytucje otoczenia biznesu oraz projektanci – powiedziała wiceminister infrastruktury i rozwoju Iwona Wendel podczas gali wręczenia nagród w konkursie Top Design Award 2015. Zakładamy, że dzięki takiemu wsparciu firmy będą chętniej ponosić wydatki związane z designem.

Po za tym, ważną i chętnie odwiedzaną strefą była przestrzeń Porta By Me. Chcemy zainspirować młode pokolenie projektantów do nieszablonowego myślenia i kreowania wizjonerskich koncepcji. Ceniąc niestandardowy design i oryginalne wzornictwo, pragniemy wspierać w rozwijaniu ich pasji i promować osiągnięcia polskiego środowiska projektantów – mówili współorganizatorzy konkursu z marki Porta.

Mówiąc o Arena Design 2015 nie można zapomnieć o wystawie światła, innowacyjnych technologii i materiałów. Pod nazwą Viva Light kryją się spotkania projektantów, architektów, inżynierów, technologów, producentów oświetlenia i innych. Prezentujemy nowości oświetleniowe firm polskich i zagranicznych oraz obiekty młodych grup projektowych. W programie mamy spotkania z ludźmi ze świata designu, między innymi z Małgorzatą Ratajczak (inicjatorka i kuratorka wystawy), dr Krystyną Łuczak-Surówką, Arturem Śleziakiem – mówili organizatorzy wystawy.

Należy wspomnieć także o strefach, które cieszyły się bardo dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających, między innymi: kreatywni, edukacja, innowacje, 14 PE-P (UAP).

Tegoroczna Arena Design to też spotkania z ciekawymi ludźmi ze świata designu. W strefie Forum Areny Design można było zobaczyć i usłyszeć między innymi: Edwarda Barbera, Piotra Voelkela, Piotra Kuchcińskiego, Oskara Ziętę, Thomasa Karup, Tomka Rygalika, Tomka Augustyniaka, Renatę Kalarus, Krystiana Kowalskiego, Agnieszkę Jacobson-Cielecką, Izę Bołoz, Herberta Bickelmanna, Ineke Hans, Łukasza Łazarczyka, Annę Wróblewską, Juergen Mayer, Kamila Jerzykowskiego, Mateusza Zwierzyckiego, Karola Murlaka.

Edward Barber, światowej sławy designer, był gościem specjalnym pierwszego dnia „Arena Design 2015”. Jego wykład, zatytułowany „Thinking and Making”, ściągnął do hali numer 5 prawdziwy tłum miłośników współczesnego designu.

Myślenie i tworzenie to bardzo proste, ale przy tym fundamentalne słowa – rozpoczął swój wykład Edward Barber, który w 1996 roku, wraz z Jayem Osgerbym, założył w Londynie studio projektowe. Przez ponad godzinę słynny brytyjski designer dzielił się doświadczeniami i opowiadał o swojej działalności projektowej.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH