• Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
23 marz 2009 22:52

Targi „Isaloni” 2008 - designerski przepych

Prezentujemy pokłosie Międzynarodowych Targów Isaloni, które odbyły się w 2008 roku w Mediolanie.

Przepych jednoznacznie kojarzy się z bogactwem i sukcesem. Obecnej filozofii wnętrz już nie wystarcza wyłącznie aspekt funkcjonalności i stonowanej, eleganckiej estetyki. Targi w Mediolanie pokazały, że wnętrzom potrzebny jest pewien rozmach, prawdziwy élan vital, objawiający się w złocie i srebrze. Nietrudno balansować w takim przypadku na krawędzi oryginalności i kiczu. Ale chyba w tym kryje się cały powab estetyki przepychu.

Siedzisko firmy Vitra (fotel + otomana) to prawdziwa alkowa dla miłosnej pary! Intymną atmosferę zapewniają przede wszystkim wysokie oparcia tworzące z „podłokietnikami” wręcz samoistny „pokoik”. Proj. Ronan & Erwan Bouroullec.

Vitra
fot. Vitra

Firma Edra zaprezentowała sofę „Sherazade” (proj. Francesco Binfare) w intensywnym fiolecie, urozmaiconym połyskującą tkaniną w tym odcieniu (poduszka). „Sherazade” to nawiązanie do stylistyki orientalnej, jak wskazuje na to również nazwa sofy.

Edra
fot. Edra

Na stoisku firmy Kler można było obejrzeć m.in. kolekcję: zestaw „A230”, „C260” z funkcją wysuwania siedziska, „D140” charakteryzujący się ozdobną listwą drewnianą, „C270” oraz „C280” – narożnik z funkcją regulacji oparć.

Kler
fot. Kler

Stoliki i krzesła (m.in. „Ametyst”, „Malachit”, „Milano”, „Turkus”, „Szafir”, „Rubin”) w ciemnym wybarwieniu to oferta firmy Paged.

Paged
fot. Paged

Firma Iker zaprezentowała m.in. krzesła „Spider” (na zdjęciu), „Maple” oraz siedzisko „Polyline” o oryginalnej, organicznej formie. Wszystkie modele zostały zaprojektowane przez Gernota Oberfella i Jana Wertela (Platform).

Iker
fot. Iker

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • furnite-pl, 2012-11-02 11:20:00

  tego stylu nie da się podrobić :)
 • Magda.lena, 2009-04-21 21:14:03

  mi spodobała się ta dłuuuga sofa :D
 • Ewka, 2009-04-01 18:46:52

  Kartell jak zwykle w czołówce, projektanci tej firmy mają wyjątkowego nosa do trendów !

POLECAMY W SERWISACH