Otwarcie festiwalu Gdynia Design Days. Fot. Gdynia Design Days.

Zobacz galerię [11 zdjęć]

Otwarcie festiwalu Gdynia Design Days. Fot. Gdynia Design Days.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Ewa Kozioł
08 lip 2015 10:52

Trwa festiwal Gdynia Design Days

Gdynia to w tej chwili bez wątpienia najbardziej designerskie miejsce w Polsce. Właśnie tam trwa bowiem festiwal Gdynia Design Days.

Gdynia Design Days potrwa jeszcze do 12 lipca. Jeśli więc macie ochotę na dawkę dobrego designu, kultury czy po prostu doskonałą zabawę warto skorzystać z propozycji przygotowanych w ramach tego festiwalu. Naprawdę jest w czym wybierać. 

Czekają na was liczne atrakcje – zarówno edukacyjne, jak i czysto rozrywkowe. Większość z nich odbywa się w trzech punktach na mapie miasta.

Miłośnicy designu mogą odwiedzić liczne, bardzo ciekawe, wystawy, między innymi: główną wystawę festiwalu – SIECI, osadzoną w miejskich potrzebach i odwołującą się do sieciowej struktury miasta, wystawę prac Tomka Rygalika, zorganizowaną w Muzeum Miasta Gdyni, "Polished Up. Design from Poland”, będącą kontynuacją projektu "Unpolished", pod kuratelą Agnieszki Jacobson-Cieleckiej i Pawła Grobelnego czy wystawę "Elle Decoration. Młodzi na Start". Przygotowano jednocześnie szereg atrakcji dla najmłodszych. 

Bez przeszkód można również w Gdyni porozmawiać ze specjalistami w dziedzinie projektowania przestrzeni miejskiej, a także zrelaksowania się w prawdziwie wakacyjnej atmosferze na placu Kaszubskim w strefie Chillout.

Szczegółowy program festiwalu Gdynia Design Days znajdziecie: TUTAJ.

Hasłem przewodnim tegorocznego Gdynia Design Days 2015 jest słowo "Sieci", nawiązujące zarówno do tradycji morskich miasta, jak i do miejskiego charakteru wydarzenia, sieci relacji (które z pewnością będą licznie nawiązywane podczas odbywających się wydarzeń) czy współczesnych sieci wirtualnych, łączących ludzi.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH