• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
23 kwi 2009 22:29

VI edycja konkursu ArtZept

Zepter International ogłasza rozpoczęcie VI edycji międzynarodowego konkursu dla młodych talentów ArtZept 2009. Jest to konkurs na najlepszą kreację w ramach sztuki użytkowej. Tegoroczny temat przewodni to „Herbata dla dwojga”.

ArtZept to konkurs, w którym każdego roku projektanci z całego świata przygotowują projekty inspirowane odmiennymi tematami. W roku 2006 tematem przewodnim konkursu był zestaw na przyprawy, w roku 2007 naczynie z pokrywą, a w 2008 Pojemnik na ciasteczka. Konkurs ArtZept 2009 skierowany jest do młodych artystów plastyków i projektantów form użytkowych na całym świecie. Tak jak w poprzednich latach jury złożone z ekspertów w dziedzinie projektowania i architektury profesora Borka Sipka oraz Gordona Biba Markovicia historyka sztuki i krytyka artystycznego, dyrektora artystycznego Artzept, wybierze trzech projektantów, którzy przedstawią najlepszą interpretację tegorocznego tematu, spełniającą kryteria jury opublikowane na stronie artzept.com. W tym roku dla trzech autorów najlepszych projektów organizator przewiduje nagrody:

  • laureat I miejsca otrzyma nagrodę w wysokości 10 000 euro;
  • laureat II miejsca otrzyma nagrodę w postaci produktów Zepter, o łącznej wartości 4 000 euro;
  • laureat III miejsca otrzyma nagrodę w postaci produktów Zepter, o łącznej wartości 3 000 euro.

Osoby biorące udział w konkursie, mają zaprojektować zestaw do herbaty, przy czym obowiązkowy jest czajniczek do parzenia herbaty. Dopuszczane są wszystkie techniki wykonania z materiałów: szkło, metal, plastik, ceramika, łączenie materiałów oraz praca w drewnie. Chętni do wzięcia udziału w konkursie muszą nadesłać swoje prace do 20 października 2009, zainspirowanych tematem konkursu „Herbata dla dwojga.” Wyniki konkursu będą ogłoszone w grudniu 2009 w Paryżu.

Prace przygotowane przez polskich designerów na zeszłoroczny konkurs:

Zepter
Praca Agnieszki Łowińskiej
Zepter
Praca Bartosza Sandeckiego
Zepter
Praca Marcina Boratyna

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH