• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
29 kwi 2011 14:15

W Gdańsku o designie. Targi About Design

W ostatni weekend marca br. odbyły się po raz pierwszy Targi Wyposażenia Wnętrz, Wzornictwa & Sztuki Użytkowej About Design

Zgodnie z danymi przedstawionymi przez organizatora w tym czasie Międzynarodowe Targi Gdańskie odwiedziło około 3,5 tys. osób. Targowe prezentacje, swoje produkty pokazało prawie 70 firm, skierowane były do szerokiego grona odbiorów. Wśród odwiedzających znaleźli się projektanci, designerzy, architekci, handlowcy, deweloperzy, inwestorzy prywatni oraz instytucjonalni. Wystawcy oceniając udział w imprezie podkreślali, że dużą jej wartością są odwiedzający – świadomi klienci, którym nie obce są zagadnienia związane z projektowaniem przedmiotów codziennego użytku.

Katarzyna Rostkowska, Maciej Walczak z firmy Dekornik (właściciele sklepów z artykułami wnętrzarskimi Naklejkiscienne.pl i Dekornik.pl) podkreślają, że: „targi About Design były naprawdę about design, co nieczęsto zdarza się na tego typu imprezach. Takie marki jak BoConcept, Vitra czy oczywiście Jaguar naznaczyły spotkanie prestiżem, a młodzi projektanci dodali im "pazura". My, jako dekornikowy wystawca, jesteśmy przezadowoleni zarówno z frekwencji (sobota była bezkonkurencyjna), jak i z nawiązanych kontaktów.

A to dlatego, że na About Design pojawili się zarówno miłośnicy designu i domowych pieleszy, jak i Ci, którzy zajmują się „pieleszami” zawodowo, czyli architekci i dekoratorzy wnętrz.” Mocnym punktem trzydniowej imprezy były wydarzenia towarzyszące: gościem specjalnym targów był Tadeusz Jelec, jedyny Polak pracujący w pracowni stylistycznej firmy Jaguar Cars, trendy projektowe oraz dobre praktyki w zawodzie projektanta przedstawił Prezes Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej – Dawid Korzekwa.

W ramach programu imprezy odbyły się także bezpłatne warsztaty dla osób związanych z branżami kreatywnymi, a także prezentacja publikacji „Trendbook 2011+” i towarzysząca jej wystawa biżuterii. Tadeusz Jelec w trakcie warsztatów „Projekt koncepcyjny małego samochodu miejskiego” – ćwiczenie projektowe. Podczas targów projektant pracujący dla marki Jaguar poprowadził także wykład „Przebieg procesu projektowania stylistyki pojazdu, na przykładzie samochodów marki Jaguar”. W Gdańsku o designie About Design towarzyszyła również AKADEMIA DOBRZE MIESZKAJ, w jej ramach architekci z Trójmiasta: arch. Iwona Zasławska (3miasto design), arch. Anna Maria Sokołowska (DRAGON ART Pracownia Projektowa), arch. Monika Gorlikowska (Mogho-design) udzielali bezpłatnych porad na temat wyposażenia i aranżacji wnętrz. ' title= Wśród wystawców targów znalazły się firmy oferujące nowoczesne meble, oryginalne akcesoria, ceramikę, tkaniny, szkło artystyczne, lampy, kuchnie, parkiety i marmury. ' title=

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH