• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
27 maj 2014 16:07

Wanna czy prysznic? Akademia Roca opublikowała pierwszy raport

Co lepiej sprawdzi się w łazience: wanna czy prysznic? Akademia Roca przygotowała raport stanowiący kompendium wiedzy oraz inspirację dla wszystkich poszukujących funkcjonalnych i innowacyjnych rozwiązań. Wśród ekspertów współtworzących raport znaleźli się także dziennikarze Dobrzemieszkaj.pl!

Zaprezentowane w raporcie dane stanowiły punkt wyjścia do merytorycznej dyskusji partnerów projektu oraz internautów na temat kąpielowych preferencji Polaków. Jak wynika z badań Akademii Roca, wpływ na wybór wanny lub prysznica, mają wiek, płeć oraz styl życia konsumentów.

Wanna czy prysznic? to raport inaugurujący działalność Akademii Roca. Celem naszego projektu jest udzielenie konsumentom wsparcia oraz informacji na temat urządzania łazienek. W trosce o nich, ukazaliśmy złożoność dylematu pojawiającego się podczas aranżowania strefy kąpielowej. W zawartości raportu, oprócz wyników badania, zawarliśmy opinie ekspertów, porady użytkowników a także artykuły na temat materiałów, funkcjonalnych dodatków oraz różnorodnych modeli – mówi Joanna Dec-Galuk, Marketing Manager w Roca Polska.

Odwieczny dylemat: wanna czy prysznic?

49,5% do 50,5% z przewagą dla prysznica – w ten sposób Polacy odpowiedzieli na pytanie: „Wanna czy prysznic?”. Wyniki badania wskazują, że wybór produktu jest skorelowany z płcią oraz wiekiem kupującego. W grupie preferującej długie kąpiele dominują kobiety (63%) i osoby starsze (65%). Z kolei aż 67% mężczyzn oraz 64% najmłodszych respondentów korzysta chętniej z prysznica.

Kompendium wiedzy dla każdego

W merytorycznej dyskusji zawartej w raporcie przedstawione zostały argumenty pokazujące atuty obu kąpielowych opcji. Na korzyść wanny przemawiają aspekty bezpieczeństwa dzieci, łatwość w utrzymaniu czystości oraz relaksacyjna funkcja domowego SPA. Natomiast prysznic wybierają aktywne osoby ceniące ekonomię miejsca w łazience, oszczędność swojego czasu oraz troszczące się o środowisko. Na temat walorów obu rozwiązań wypowiedziało się grono specjalistów, w tym między innymi redaktorzy Dobrze Mieszkaj i Dobrzemieszkaj.pl.

Porady specjalistów w przystępnej formie – Akademia Roca

Akademia Roca to inicjatywa powstała w celu wspierania radą oraz informacją wszystkich zainteresowanych nowoczesnym designem i funkcjonalnym rozwiązaniami. Skupiając środowiska internautów, blogerów i ekspertów z branży wnętrzarskiej, prezentuje ich opinie oraz wyniki badań, publikowane w formie atrakcyjnych raportów. Kompleksowe poradniki są pomocne dla wszystkich stojących przed wyzwaniem urządzenia łazienki zgodnej z najnowszymi trendami – stylowej, funkcjonalnej, ekologicznej, a jednocześnie oddającej indywidualizm użytkownika oraz zaspokajającej jego potrzeby.

Więcej o Akademii Roca oraz raport do pobrania na stronie www.akademiaroca.pl

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH