Międzynarodowe Targi Budowlane i Wnętrzarskie Warsaw Build 2014

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Międzynarodowe Targi Budowlane i Wnętrzarskie Warsaw Build 2014
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
18 lip 2014 13:24

Warsaw Build 2014 – wnętrzarstwo, architektura i budownictwo w jednym miejscu

Druga edycja Międzynarodowych Targów Budowlanych i Wnętrzarskich Warsaw Build 2014 coraz bliżej. W programie znalazło się wiele wydarzeń adresowanych do architektów i projektantów wnętrz, ale nie zabraknie również atrakcji dla klientów indywidualnych, którzy będą mogli pojawić się w EXPO XXI ostatniego dnia targów – 20. września.

Jedną z atrakcji targów jest trwający przez wszystkie trzy dni – od 18 do 20 września, cykl prelekcji laureatów Plebiscytu Polska Architektura XXL. W EXPO XXI zaprezentowane zostanie m.in. Muzeum Historii Żydów Polskich autorstwa konsorcjum biur Lahdelma & Mahlamaki i Kuryłowicz & Associates czy wnętrza zaprojektowane przez biura Borowczyk Architekci, musk collective, Macieja Kurkowskiego i Piotra Jakubowskiego.

Architektura, wnętrza i urbanistyka

Kolejną propozycją organizatorów są dwie debaty: „Nowa Urbanistyka po polsku”, której uczestnicy podejmą temat rozpowszechniającego się w Polsce trendu budowania w oparciu o historyczną, tradycyjną kompozycję miast zorientowaną na społeczność lokalną oraz „Teorie i manifesty architektury współczesnej”, w której przedmiotem dyskusji będzie wydana niedawno książka o tym samym tytule.

Kolor we wnętrzach

Jaki jest związek między zastosowanym kolorem a klimatem wnętrza? Jak używać barw w aranżacji wnętrz? Krzysztof Ziółkowski, architekt wnętrz, zajmie się tymi zagadnieniami podczas swojej prelekcji 20. września. Co więcej, bardziej dociekliwi będą mogli przez cały dzień odwiedzać prowadzony przez niego specjalny punkt konsultacyjny.

Okiem fachowca: budowa domu

Ostatni dzień targów poświęcony będzie nie tylko klientom biznesowym, ale także indywidualnym. Mając na uwadze obecność, tego dnia Stowarzyszenie „Białe Murowanie” poprowadzi warsztaty, podczas których każdy będzie miał okazję usłyszeć praktyczne porady i wskazówki wyjaśniające istotne kwestie i problemy pojawiające się przed przystąpieniem do budowy domu.

Co więcej, eksperci Stowarzyszenia będą dostępni przez cały dzień, tak aby każdy zainteresowany mógł zasięgnąć porady eksperckiej i wraz z fachowcami znaleźć rozwiązanie dla trudnych kwestii związanych z budowaniem domu.

Budownictwo energooszczędne oraz potencjał rynków wschodnich

W programie przewidziane są również specjalistyczne konferencje dotyczące branży budownictwa. Jedna z nich, organizowana przez Zieloną Stronę Mocy, poświęcona będzie efektywności energetycznej budynków oraz wpływowi budownictwa energooszczędnego na stan polskiej gospodarki.

Podczas organizowanej przez Instytut Innowacji i Nowoczesnych Technologii w Logistyce poruszony zostanie natomiast temat rynków wschodnich i szans, jakie tworzą dla polskiego sektora budowlanego. Eksperci z Instytutu wyjaśnią między innymi jak prowadzić skuteczną kampanię marketingową w obcej kulturze oraz z jakimi wyzwaniami muszą zmierzyć się polskie firmy wchodząc na rynek wschodni. Wystąpienia będą poparte przykładami oraz case studies.

Co jeszcze przygotowali organizatorzy?

Ekspozycja „Nowoczesna Łazienka”, punkt konsultacyjny Zrzeszenia Montażystów Stolarki, prelekcja „Akustyka w Budownictwie” czy wreszcie Gala Liderów Rynku Stolarki, to tylko niektóre z zaplanowanych przez nas wydarzeń. Zapraszamy serdecznie architektów, projektantów wnętrz, jak i wszystkich miłośników architektury i designu. Będzie się działo! – mówi Anna Rabiej z firmy Lentewenc, organizatora imprezy.

Dowiedz się więcej na: www.warsawbuild.pl
Zarezerwuj stoisko: www.warsawbuild.pl/zarezerwuj-stoisko
Kontakt: build@lentewenc.pl

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH