Podczas Gdynia Design Days nie zabraknie atrakcji dla dzieci, jak i ich rodziców. Organizatorzy przewidzieli wiele warsztatów, które zainteresują także dorosłych. Fot. Gdynia Design Days.

Zobacz galerię [7 zdjęć]

Podczas Gdynia Design Days nie zabraknie atrakcji dla dzieci, jak i ich rodziców. Organizatorzy przewidzieli wiele warsztatów, które zainteresują także dorosłych. Fot. Gdynia Design Days.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
16 cze 2015 15:31

Wystawy i warsztaty dla dzieci. 3 lipca rusza kolejna edycja Gdynia Design Days

Twoje dziecko potrafi zbudować rakietę kosmiczną z kartonów? Po rozpakowaniu prezentów godzinami bawi się pudełkami i papierem? Właśnie takim małym projektantom dedykowany jest program ósmej edycji Gdynia Design Days.

Mnóstwo bezpłatnych atrakcji, pobudzających wyobraźnię dzieci przygotowano w ramach ósmej edycji festiwalu Gdynia Design Days. Impreza rozpocznie się 3 lipca i potrwa do 12 lipca.

Na Placu Kaszubskim pojawi się wystawa, podczas której najmłodsi dowiedzą się, to wynalazł krzesło, na czym siedzieli nasi przodkowie albo jak się siedzi się na krześle z trzema nogami. Ekspozycja została zaprojektowana tak, by była przyjazna i bezpieczna dla dzieci. Pomieszczenia pełne krzeseł wyłożone zostaną miękką gąbką, a z głośników słychać narrację lektora. Dzięki planszom narysowanym przez Patryka Mogilnickiego z wystawy będą mogły skorzystać nawet maluchy, które nie potrafią jeszcze czytać. Okazją do zabawy z wyobraźnią będą natomiast warsztaty „Świat bez krzeseł”.

Z kolei Katarzyna Bogucka i Szymon Tomiło zapraszają na warsztaty, które będą pretekstem do wyobrażenia sobie, jakiej mocy nabrałby człowiek siadający na superkrześle i jak wykorzystałby takie możliwości.

Warsztaty w Terminalu Designu pozwolą zaangażować dzieci w dialog o mieście, w którym żyją, bawią się i dorastają. Natalia Uryniuk przygotowała warsztat z ilustracji „Rybka w sieci” nawiązujący do historii Gdyni i jej rybackich korzeni. Z kolei Ferwerk zaprasza na „Zarzucamy sieć na Dizajn”, czyli zabawę z animacją plakatową. Wykorzystując technikę wycinanki oraz animacji materiałów sypkich i przedmiotów, dzieci „wyłowią” z morza rzeczy, które można znaleźć na jego dnie i przekształcą m.in. w elementy architektury. Na koniec maluchy spróbują stworzyć makietę miasta idealnego, w którym mogliby żyć prawdziwi superbohaterowie.

Atrakcji nie zabraknie także w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia. Interaktywna wystawa oraz warsztaty, łączące naukę z doświadczaniem i zabawą, pozwolą dzieciom poznać podstawy programowania i konstruowania. W programie także warsztaty konstruowania robotów i tworzenia unikatowych instrumentów, podczas których marchewka może zmienić się w trąbkę, a banan może zabrzmieć jak pianino.

Zapisy na stronie: www.gdyniadesigndays.eu

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH