• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
29 kwi 2013 15:14

Zapraszamy na About Design 2013

Innowacyjne produkty polskiego designu, nowoczesne rozwiązania aranżacyjne, oryginalne meble, awangardowe oświetlenie, nowatorskie elementy wyposażenia wnętrz – wszystko to już od 10 maja będzie można obejrzeć w Gdańsku na Targach Designu & Aranżacji Wnętrz ABOUT DESIGN.


Targi About Design w gdańsku Akademia Dobrze Mieszkaj GOŚCIE SPECJALNI

To wyjątkowe wydarzenie targowe corocznie odwiedza kilka tysięcy wymagających gości poszukujących oryginalnych produktów i inspiracji. Gościem specjalnym tegorocznej imprezy będzie Aleksandra Gaca - artystka na co dzień mieszkająca i pracująca w Holandii, projektantka tekstyliów i tkanin o nowatorskich, trójwymiarowych strukturach, laureatka wielu prestiżowych konkursów. Na Targach pojawi się z wykładem „3D struktury na pograniczu sztuki, designu i architektury”. Interesująco zapowiada się rozmowa Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka, laureata pierwszej edycji konkursu DESIGN ALIVE AWARDS z Wojciechem Trzcionką, dyrektorem wydawniczym magazynu DESIGN ALIVE. DESIGN ALIVE AWARDS to pierwsze w Polsce nagrody przyznawane za oryginalną i kreatywną umiejętność odpowiadania na potrzeby konsumenta nowej generacji. Prezydentowi Miasta Gdynia przyznano nagrodę w kategorii „Strateg 2012”.

PORADY Tradycyjnie już na Targach zaprezentuje się AKADEMIA DOBRZE MIESZKAJ - edukacyjna inicjatywa magazynu wnętrzarskiego Dobrze Mieszkaj. W ramach tej strefy zapraszamy wszystkich zainteresowanych fachowymi konsultacjami z zakresu aranżacji wnętrz na bezpłatne porady ekspertów. W niedzielę 12 maja, w ramach Dnia Akademii Dobrze Mieszkaj, odbędą się prelekcje prowadzone przez projektantów wnętrz, przedstawicieli oraz partnerów Akademii.

DEBATY / WYKŁADY 11 maja Wydawnictwo MURATOR będzie gospodarzem licznych spotkań i rozmów z ekspertami. Debatę na temat innowacyjnych rozwiązań w projektowaniu kuchni poprowadzi Małgorzata Tomczyk - redaktor naczelna „Dobrego Wnętrza”. Gośćmi Pani Redaktor będą: Agnieszka Stefańska, Adam Pulwicki i Rafał Darski. W tym samym dniu zapraszamy wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat Klubu Kobiet z Pasją - akcji specjalnej miesięcznika „Moje Mieszkanie” na prelekcję przygotowaną przez redaktor naczelną Dorotę Jaworską oraz Bożenę Kowalewską - redaktorkę MM. Polecamy również wykład pt. "Jak mieszkają Polacy? Wnętrza zaprojektowane, by żyło się lepiej" przygotowany przez redakcję „M jak Mieszkanie”.

Tę interesującą wszystkich tematykę przybliży redaktor naczelna Agnieszka Gruszczyńska - Hyc podczas rozmowy z dr hab. Beatą Szymańską - wykładowcą i projektantką. „Dobrze zaprojektowana współpraca” – to debata przygotowana przez Centrum Designu Gdynia. Podczas spotkania pomorscy projektanci i producenci podzielą się swoimi doświadczeniami z zakresu wdrażania designu. Debatę poprowadzi prof. Marek Adamczewski, partner merytoryczny Centrum Designu Gdynia. „Kto? Co? Dlaczego?- Grafika użytkowa”. Zainteresowanych trendami w projektowaniu logo, znaków, identity design, information design, projektowaniu opakowań zapraszamy na wykład Ady Pawlikowskiej - wykładowcy w Katedrze Grafiki Projektowej ASP w Gdańsku.

Projektantka skoncentruję się na tym, jakie dziedziny obejmuje grafika użytkowa i projektowa oraz czym różni się od pozostałych dziedzin designu i sztuki. W niedzielę 12 maja zapraszamy na wykład Franka Zierenberga reprezentującego iF International Forum Design GmbH pt. "Sukces poprzez dobry dizajn na przykładzie laureatów konkursu iF design award”.

SEMINARIA Wiedza o motywacjach zakupowych klientów to podstawa sukcesu w każdym biznesie. Tego, co różni kobiece i męskie zwyczaje konsumenckie, jaką komunikację marketingową stosować aby zwiększyć sprzedaż w przypadku obu grup docelowych - będzie można dowiedzieć się 12 maja (niedziela) podczas seminarium „Jak sprzedawać mężczyznom, a jak kobietom?” Spotkanie poprowadzi Jerzy Osika - red. naczelny wydawnictwa Promedia.

W niedzielę zapraszamy również na seminarium „Jak efektywnie sprzedawać w czasach kryzysu?”. Redaktor Jerzy Osika odpowie na pytania: Jaką przyjąć strategię, by odnieść sukces w trudniejszych czasach? Co zmienić w zarządzaniu? Z jakich narzędzi marketingowych skorzystać? Udział w obu seminariach jest płatny, a liczba miejsc ograniczona (rejestracja www.mtgsa24.pl). Przedstawicieli branż kreatywnych zapraszamy na organizowane przez Agencję Rozwoju Pomorza seminarium „Prawno-administracyjne aspekty zakładania i prowadzenia i działalności gospodarczej”.

WARSZTATY „Praktyczna lekcja sztuki... sprzedaży dla projektantów i grafików” - to warsztaty proponowane przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER. Spotkanie jest skierowane do branży kreatywnej i marketingowej. Poświęcone będzie skutecznym sposobom oraz technikom prezentacji prac, projektów graficznych, tworzenia portfolio, a także metodom prezentowania i sprzedaży wykonanych prac potencjalnym klientom.

JAZDY PRÓBNE Ambasadorem motoryzacyjnym tegorocznej edycji Targów została marka samochodów MINI. Goście Targów będą mieli okazję obejrzenia najnowszego modelu tej marki - PACEMAN i wypróbowania jego zalet podczas jazd testowych. Prezentacji będzie towarzyszyć wiele konkursów z nagrodami.

DZIECIOSFERA Podczas tegorocznych targów About Design po raz pierwszy zaaranżowana zostanie DZIECIOSFERA – wyjątkowa przestrzeń dla najmłodszych. W strefie dziecięcej oprócz warsztatów manualnych wystawiać będą się młode marki oferujące niebanalne produkty dla dzieci.

POKAZY MODY W ramach strefy dziecięcej odbędzie się pokaz mody Kids About Fashion. Pokazowe marki to: Catamber, Mon Chou, 3Maki i Viczi Fashion, będące małymi, rodzinnymi firmami tworzącymi swoje wyjątkowe kolekcje w bardzo krótkich seriach. Prezentacja odbędzie się z udziałem młodych projektantek i ich pociech. Na Targach nie zabraknie także akcentów modowych dla dorosłych. Już tradycyjnie firma LPP S.A. zaprezentuje najciekawsze prace studentów, biorących udział w warsztatach organizowanych przez LPP S.A. we współpracy z ASP w Gdańsku. Pojawią się również dwie kolekcje indywidualne doświadczonych projektantów pracujących w firmie LPP S.A.: Ireneusza Górskiego oaz Eweliny Gleby.

WYSTAWY • Last Minute, org. ASP w Gdańsku • Idea, Kreacja, Forma, org. Katedra Grafiki Projektowej ASP w Gdańsku • Kolektyw 21 oraz Od-Zysk Butik obywające w ramach projektu „od-ZYSK” – recycling, upcycling design. To kolejny projekt Galerii BB i Fundacji „Fly with Art”. Kuratorzy wystaw: Tomek Wójcik oraz Anita Bialic • Rzeczy Sprawne, org. Designu Gdynia • wystawa zwycięskich prac konkursu A’Design Award.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH