• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
04 cze 2014 14:07

Zapraszamy na Design Udomowiony 2014

Szósta edycja Designu Udomowionego, imprezy, która na dobre wpisała się już w kalendarz kulturalnych wydarzeń Wrocławia, to święto „designu do kupienia” – dobrze zaprojektowanych przedmiotów, które dostępne są w Polskich sklepach – tym razem nie tylko tych z wyposażeniem wnętrz.

Oprócz odwiedzenia Galerii Wnętrz DOMAR podczas Nocy z Designem, wrocławianie tradycyjnie już mogą oglądać wystawy, uczestniczyć w warsztatach i spotkaniach.

Mamy w Polsce dość dużo imprez poświęconych designowi, jednak Design Udomowiony wyróżnia się zdecydowanie na ich tle koncentrując się na wzornictwie, które jest dostępne w polskich sklepach i może z łatwością pojawić się w naszych domach  - wystarczy świadoma konsumencka decyzja by go „udomowić”. W tym roku pod  hasłem „Design do kupienia” format Design udomowiony poszerzył swoją formułę o przedmioty niezwiązane bezpośrednio z wyposażeniem wnętrz, ale wyróżniające się na półkach polskich sklepów dobrymi projektami, ciekawym brandingiem, oryginalnymi opakowaniami, jakością, atrakcyjnymi cenami. Niejednokrotnie to marki, które znamy już od lat, w innych przypadkach świeże, ale już docenione przez klientów.

Design Udomowiony tradycyjnie rozpocznie się od Nocy z Designem (12.06.2013, godz, 20.00 – 24.00). To wtedy kuratorzy otworzą swoje wystawy, producenci zaprezentują rynkowe nowości, a projektanci spotkają się z przybyłymi do Galerii Wnętrz DOMAR gośćmi. A wszystko zakończy koncert energetycznej  Natalii Lubrano.

Kto nie zdążyłby wybrać się na Noc z Designem może to nadrobić do 30.06 – bo wtedy kończy się tegoroczny Design Udomowiony. Do końca czerwca można oglądać m. in. liczne wystawy.

Design półkowy
Coraz częściej wzornictwo na najwyższym poziomie spotkać możemy w miejscach nieoczywistych: osiedlowym sklepie spożywczym, drogerii, aptece, na rowerowej wyprawie w parku. Ta wystawa gromadzi wybrane przykłady tego, jak polskie marki inwestują w jakość, estetykę i funkcjonalne opakowania swoich produktów.  Są to polskie produkty z różnych branż (m.in.: artykuły spożywcze, kosmetyczne, sprzęt AGD i sportowy), które zasługują na miano dobrze zaprojektowanego przedmiotu, a przy tym są rozpoznawalne i łatwo dostępne. Ich wyboru  dokonało 6 – osobowe jury, wśród jego typów znalazły się m.in.: kosmetyki Tołpa, piwo Łomża czy kultowe rowery Romet.

Skrawki Skórki
Wystawa jest efektem warsztatów, które studenci wrocławskiej ASP odbyli w Dobrodzieniu. Skrawki skóry to produkty uboczne produkcji mebli tapicerowanych firmy Kler. Młodzi projektanci, opracowali alternatywne metody wykorzystania skórzanych odpadów trafiających zazwyczaj do utylizacji. Powstały z nich m. in. oryginalne akcesoria odzieżowe i małe elementy wystroju wnętrz.

TON – kultura siedzenia
Czy krzesło może być dziełem sztuki? Wystawa Ton – kultura siedzenia odpowie na to pytanie.  Wśród zaprezentowanych na niej krzeseł będą prawdziwe ikony designu jak krzesło NO 30 Augusta Thoneta z 1900 roku czy krzesło MERANO Alexa Guflera.

Pozostałe wystawy:
Przestrzeń łazienki, Dobry Tydzień Projektanta, Przepis na mały Dizajn, Mebel marzeń, 3XS

Wykład:

27.06 (piątek), godz. 18: 00, Domy własne architektów – laboratorium pomysłów, Łukasz Wojciechowski

Warsztaty rodzinne – 14.06 oraz 28.06

Wspólnie z Magdaleną Kreis i Natalią Romaszkan, autorkami projektu edukacyjno-artystycznego  „3D czyli Dizajn Dla Dzieci” działającego przy Galerii Dizajn – BWA Wrocław zapraszamy na projektowe warsztaty rodzinne: „D jak dywan”  i „mieszkaMY” w ramach których powstaną niezwykłe elementy wyposażenia wnętrz. Zapisy mailowe na: warsztaty@domar.pl. Ilość miejsc ograniczona.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH