Zobacz galerię [2 zdjęć]

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Rafał Konopka
12 wrz 2014 09:07

Znamy zwycięzców Konkursu Hansgrohe "Select Yourself"

5 września 2014 r. odbył się finał Konkursu Hansgrohe dla studentów i młodych projektantów. Jury pod przewodnictwem Marii Tyniec przyznało nagrodę główną w wysokości 10 000 zł i trzy równorzędne wyróżnienia po 3 000 zł każde.

I miejsce: Agnieszka Konopka

Fot. Hansgrohe
Fot. Hansgrohe
Projekt łazienki z wanną dla singla.

Jury doceniło nowatorski pomysł modułów ukrywających instalacje, który pozwala na łatwy i szybki montaż ceramiki sanitarnej, baterii, oświetlenia, ogrzewania. Moduły zawierają dodatkowo płytkie szafki na kosmetyki i środki czystości. Nietrudno sobie wyobrazić także ich inne wykorzystanie. Elementy łączą się we wstęgę, która oplata wnętrze stając się mocnym i wyrazistym motywem wystroju. Nie narzuca przy tym stylu łazienki ponieważ ściany mogą być wykończone w dowolny sposób.

Jest to uniwersalne rozwiązanie, które można zastosować do każdej łazienki.

WYRÓŻNIENIE - ZUZANNA KURZAWA
Fot. Hansgrohe
Fot. Hansgrohe
Łazienka hotelowa

W projekcie przedstawiona została przejrzysta, funkcjonalna koncepcja przestrzenna wynikająca z drobiazgowej analizy potrzeb i oczekiwań gości, jednocześnie łatwa do utrzymania w czystości dla obsługi hotelowej. Wartość projektu podnosi także iluzoryczne powiększenie przestrzeni poprzez zastosowanie dużej powierzchni lustra oraz możliwość integracji wnętrza z przestrzenią na zewnątrz (przeszklona ściana). Zaletą jest nadanie łazience charakteru kolejnego pokoju, w którym nie tylko oddajemy się zabiegom higienicznym, ale też odpoczywamy, co odpowiada najnowszym trendom w projektowaniu łazienek.

WYRÓŻNIENIE – AGNIESZKA SADLAK i MICHAŁ GRZEGORZAK
Fot. Hansgrohe
Fot. Hansgrohe
Łazienka z natryskiem dla singla

Optymalne wykorzystanie zadanych 5 m2 wsparte zabiegami sugerującymi większą przestrzeń zaprocentowało wygodną, przestronną łazienką, a staranny dobór wyposażenia i kontrastowych materiałów wykończeniowych (beton, drewno, żywa zieleń) – spójną, interesującą stylistyką. Wnętrze jest przyjazne, sprzyja codziennej higienie i wyciszeniu.

Konkurs „Select Yourself” / Pozostali Finaliści

Hanna Bajwoluk, Robert Duda / Politechnika Krakowska 

Marta Grzybko / Krakowskie Szkoły Artystyczne

Aleksandra Karpowicz-Dowlaszewicz / Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku

Laura Kozak / Uniwersytet Zielonogórski 
Katarzyna Kutrzyk / Politechnika Koszalińska 
Żaklina Wesołowska / WSSIP w Łodzi

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH