Panele Extreme 4V Dąb Mex. Fot. RuckZuck

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Panele Extreme 4V Dąb Mex. Fot. RuckZuck
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
26 sie 2016 10:03

Miejsce do nauki. Jak je praktycznie urządzić

Dla planujących zmianę wystroju w pokoju ucznia mamy kilka wskazówek. Specjaliści zapraszają na szybki kurs aranżacji wnętrza dla wzorowego ucznia.

Podręczniki i zeszyty kupione, strój galowy czeka cierpliwie w szafie, a dzieci i młodzież korzystają z ostatnich dni wakacji. Do rozpoczęcia nowego roku szkolnego przygotowują się też rodzice, którzy starają się zapewnić swoim pociechom jak najlepsze warunki do nauki i rozwoju.

Już wkrótce na szkolnych korytarzach zabrzmi pierwszy dzwonek. Dla wielu rodziców to sygnał, że nadszedł czas na odświeżenie lub przearanżowanie pokoju dziecka czy nastolatka. To zadanie może jednak okazać się nie lada wyzwaniem, gdyż trzeba pogodzić różne potrzeby, a dostępna przestrzeń jest zazwyczaj niewielka. Niezależnie od tego, czy przygotowujemy miejsce dla ucznia podstawówki, gimnazjalisty czy licealisty, istnieje kilka uniwersalnych zasad, którymi warto się kierować wybierając elementy wyposażenia czy decydując o ich ustawieniu – mówi Katarzyna Śliwińska, kierownik działu marketingu RuckZuck.

Lekcja 1: Podziel przestrzeń na strefy funkcjonalne

Projektowanie pokoju ucznia najlepiej zacząć od wydzielenia trzech kluczowych stref: do nauki, snu oraz relaksu/rozrywki. Taki układ pomieszczenia wpłynie na jego efektywniejsze użytkowanie. W tym celu można zastosować ruchome parawany, zwiewne kotary lub ażurowy regał.

W przypadku mocno ograniczonej powierzchni dobrym rozwiązaniem będzie podział kolorystyczny. Pamiętajmy jednak, że poszczególne barwy muszą ze sobą współgrać, by cały wystrój był spójny i harmonijny.

Lekcja 2: Zadbaj o właściwe wyposażenie

Postaw na użyteczność i wygodę. Wybierz meble, które ułatwią segregację i przechowywanie rzeczy należących do dziecka – ubrań, butów, książek, a w przypadku najmłodszych – także zabawek.

Zwróć szczególną uwagę na dobór odpowiedniego biurka. Powinno być ono przede wszystkim stabilne oraz dostosowane do wzrostu ucznia. Niezbędnym uzupełnieniem dla niego będzie komfortowy fotel albo krzesło.

Funkcjonalnymi elementami, które jednocześnie mogą stanowić ciekawe dekoracje są tablice korkowe lub magnetyczne, półki ścienne, biblioteczki oraz lampy. Te ostatnie muszą gwarantować bardzo dobre oświetlenie, niezmiernie istotne zarówno podczas pracy, jak i zabawy.

Lekcja 3: Stwórz miejsce sprzyjające koncentracji i kreatywności

Baw się kolorami i dodatkami. W pokoju ucznia z powodzeniem można zastosować pastele, ale warto również pokusić się o intensywniejszy akcent. Żółta barwa wniesie do wnętrza radość i motywację, kolor pomarańczowy pobudzi intelekt, a zieleń będzie sprzyjała skupieniu i wypoczynkowi.

Dobierając paletę barw postaraj się odnaleźć złoty środek, bowiem zbyt duże urozmaicenie może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego i powodować uczucie dezorientacji czy przytłoczenia. Dekoracje możesz stworzyć razem z dzieckiem, bądź kupić gotowe ozdoby. Świetnie, jeśli obok ładnego wyglądu, będą je wyróżniały także walory edukacyjne (np. mapa, globus, tablica pierwiastków, naklejki ścienne ze słowami w obcym języku).

Lekcja 4: Szykujesz większe zmiany? Postaw na jakość

Jeżeli nadchodzący początek roku szkolnego zbiegł się w czasie z generalnym remontem i planujesz wymienić w pokoju ucznia nie tylko meble, ale także podłogi i drzwi, to postaw na produkty o dobrym standardzie.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH