Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Fot. Kaczkan

Fot. Kaczkan
  • Autor: Katarzyna Masłowska
  • 24 sie 2016 12:48 (aktualizacja: 26 sie 2016 08:16)

Drewno na ogrzewaniu podłogowym. Wybór parkietu

Ogrzewanie podłogowe to nowoczesne rozwiązanie grzewcze, które z powodzeniem zastępuje tradycyjne systemy ogrzewania domu lub mieszkania.

Ogrzewanie podłogowe nie należy już do nowinek z zakresu nowatorskich rozwiązań dla domu, a staje się uznaną metodą dystrybucji ciepła. Jego zamontowanie przekłada się na większy komfort życia codziennego przy niższych nakładach finansowych, a także daje większe możliwości aranżacyjne. Warto jednak pamiętać o tym, że aby ogrzewanie płaszczyznowe było efektywne, należy wykonać na nim podłogę z odpowiedniego materiału.

W tej roli doskonale sprawdzi się ProParkiet firmy Kaczkan, który jest przystosowany do ogrzewania podłogowego, a także wyróżnia się nowoczesnym i niepowtarzalnym wyglądem.

Ciepło u stóp

Decyzję o zamontowaniu ogrzewania podłogowego najlepiej podjąć w trakcie projektowania domu, ponieważ dzięki temu podczas montażu parkietu można uniknąć problemów z jego wysokością i ewentualną koniecznością wyrównania posadzki. Na tym etapie należy także zdecydować, który typ ogrzewania bardziej nam odpowiada – wodny czy elektryczny.

Pierwszy z nich polega na rozprowadzeniu rur grzewczych bezpośrednio pod powierzchnią podłogi, z kolei drugi na umieszczeniu kabli lub mat grzejnych w jastrychu, czyli wylewce podłogowej. Zarówno pierwsze, jak i drugie rozwiązanie z powodzeniem zastępuje tradycyjne grzejniki.

Aranżując wnętrze, w którym znajduje się ogrzewanie płaszczyznowe trzeba pamiętać też o odpowiednim pokryciu podłogi. Do tego celu należy wykorzystać materiał odporny na zmienne temperatury działające na posadzkę oraz niską wilgotność powietrza tuż nad nią. Dobrze w tej roli sprawdzają się płytki kamienne oraz ceramiczne, jednak ze względu na swój „chłodny” charakter nie są one często stosowane np. w salonie. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się drewniane pokrycia podłogowe.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA