Aranżacja łazienki, kolekcja Monaco (Monte Carlo) kreacji Macieja Zienia dla Tubądzin. Fot. Tubądzin

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Aranżacja łazienki, kolekcja Monaco (Monte Carlo) kreacji Macieja Zienia dla Tubądzin. Fot. Tubądzin
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
02 lis 2016 14:44

Luksusowa łazienka - kolekcja płytek Macieja Zienia

Projektanci na co dzień czerpią inspiracje z różnych dziedzin, zarówno z kultury, jak i sztuki. Efektem ich pracy może być połączenie różnych stylów, co określane jest mianem eklektyzmu.

Przez niektórych postrzegane jako chaotyczne, jednak nic bardziej mylnego – ich umiejętne zestawienie może stworzyć harmonijne wnętrze. Maciej Zień zaprojektował dla firmy Tubądzin płytki ceramiczne z kolekcji Monte Carlo. Jest to mariaż geometrycznych kształtów w mozaikach podłogowych z czystą elegancją połyskujących płytek ściennych.

Monte Carlo, dzielnica Monako, to miejsce znane przede wszystkim z licznych kasyn i pięknych plaż. Pełne szampańskiej zabawy, letnich gorących nocy, gry w ruletkę i wyścigów Formuły 1.
Maciej Zień, zainspirowany jego klimatem, stworzył kolekcję, która zadowoli każdego entuzjastę luksusowych wnętrz i stylistyki lat 70-tych. Aranżacja przestrzeni z wykorzystaniem tych płytek wymaga dużego wyczucia i przede wszystkim zrozumienia klimatu epoki, który chcemy odtworzyć. Umiejętna kompozycja przekroczy nasze najśmielsze oczekiwania. Kolekcja Monte Carlo Macieja Zienia obejmuje trzy rodzaje płytek ściennych o połyskującym wykończeniu, geometryczne mozaiki podłogowe, listwy ścienne, jak i gresowe płytki podłogowe. Projektant postawił tutaj na duży kontrast w aranżowaniu wnętrza. Całość utrzymana jest w odcieniach bieli i czerni. Zestawienie ze sobą tych szlachetnych kolorów pozwala nadać pomieszczeniu eleganckiego charakteru, doskonale obrazując styl Monte Carlo. Z jednej strony użycie na ścianach błyszczących płytek nadaje wnętrzu wytworności, a gdy spojrzymy w dół, na bardzo ciekawe i przyciągające wzrok mozaiki podłogowe, odnajdziemy tam proste formy.

Sześć mozaik podłogowych z kolekcji Monte Carlo to połączenie malutkich kwadratów – czarnych
i białych, które przywodzą na myśl francuskie podłogi pałacowe. Przełamują one klasyczny charakter płytek ściennych i jednocześnie stanowią ich idealne dopełnienie.
W eklektycznym wnętrzu, które łączy w sobie zarówno styl klasyczny, jak i współczesny, mamy duże możliwości aranżacyjne. Idealnie wkomponują się do takiego pomieszczenia zarówno wystawne figurki, jak i artystyczne plakaty. Dla niektórych może to być ryzykowne połączenie, ale jego efekt ukazuje nam harmonię i spójność.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH