Fot. Pulano/Dekorian

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Fot. Pulano/Dekorian
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
29 kwi 2016 09:48

Modna ściana: postaw na efekt 3D

Ściany we wnętrzach można wykończyć na wiele sposobów. Nowoczesną i modną opcją są panele 3D.

Panele dekoracyjne marki Pulano przypominają ścienne puzzle, które dowolnie ułożone i tak pozytywnie nas zaskoczą. Trójwymiarowe płyty to pomysłowe wykończenie ścian w nowoczesnych przestrzeniach mieszkalnych i biurowych.

Wydawać by się mogło, że w dziedzinie dekoracji ścian powiedziane zostało już praktycznie wszystko. Projektanci marki pokazali jednak, że z pozoru prosty pomysł, wolny od krzykliwych kolorów i wyrafinowanych wzorów potrafi zaskakiwać i całkowicie odmienić charakter wnętrza.

Panele dekoracyjne nie próbują za wszelką cenę przykuwać uwagi domowników i gości, raczej subtelnie intrygują i pobudzają wyobraźnię do działania. Ich siła nie tkwi w kolorze czy fakturze. Bazują na efekcie trójwymiarowym i pełnej swobodzie tworzenia z nich fantazyjnych kompozycji. W efekcie na ścianie powstaje efektowna mozaika różnorodnych kształtów geometrycznych w wersji 3D.

Architektoniczne płyty dekoracyjne wykonane są z frezowanej płyty o grubości 16 mm estetycznie wykończonej w kolorze białej satyny lub czarnego matu /wkrótce oferta poszerzy się o dodatkowe 3 kolory/. Ich projektantem jest uznany architekt wnętrz Artur Bencki. Portfolio składa się z blisko 40 wzorów paneli, pogrupowanych w 6 zasadniczych kolekcji: Semicircle, Pavo, Kvadro, Gemini, Hydrus, Sagitta.

Panele z różnych kolekcji można dowolnie łączyć i tworzyć autorską wizję dekorowanej ściany. Motywem przewodnim paneli są proste kształty geometryczne, mogące układać się w nawet bardzo skomplikowane mozaiki. Płyty mają zróżnicowane wymiary od 20 x 20 cm (kolekcje Hydrus i Gemini) do 120 x 20 cm (kolekcja Sagitta). Przy użyciu paneli można całościowo wykończyć ścianę lub stworzyć na niej wyjątkowa płaskorzeźbę o określonych wymiarach.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH