Zobacz galerię [15 zdjęć]

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
25 paź 2016 11:58

Modne dodatki - wybierz te w żywych kolorach

Na pozytywną energię wpływa kilka czynników. Jednym z nich jest odpowiedni dobór dodatków. Pozytywne barwy, zdjęcia, motywacyjne obrazy – co jeszcze poprawi nam nastrój?

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego w niektórych wnętrzach czujemy się wyjątkowo radośnie i swobodnie, nawet jeśli jesteśmy w nich po raz pierwszy?

Kolor na dobry humor

O tym, że kolory mają wpływ na nasze samopoczucie wiemy od dawna. Nie zawsze jednak pamiętamy o psychologii barw podczas projektowania i urządzania wnętrz. Dobrym nastrojem zarażą nas pomarańczowy i żółty. Nie bez powodu są to także barwy cytrusów, które dojrzewają w słońcu i dodają nam energii.

Do mieszkania zaprośmy również czerwień, odpowiedzialną za pozytywne myślenie, ciepło, a nawet lepszy apetyt. Nieoceniona jest także zieleń, zwłaszcza w jasnych, soczystych odcieniach. Sprawi ona, że poczujemy się wypoczęci i zrelaksowani.

Wiedząc, jakie działanie mają poszczególne kolory, łatwiej nam zaaranżować wnętrza, w których będzie panował pozytywny nastrój. Czasami wystarczą drobne akcenty – zielona narzuta na łóżku w sypialni, żółte poduszki na kanapie, pomarańczowe podkładki na stole czy czerwony wazon z bukietem kwiatów – proponuje Izabela Bożek z firmy Eurofirany, specjalizującej się w dodatkach do wnętrz.

Daj się rozśmieszyć

Są takie dodatki, na widok których nie sposób się nie uśmiechnąć. Czasami warto typową rzecz z naszego otoczenia zamienić na coś oryginalnego i niebanalnego. Poszewka na poduszkę przypominająca futerkowego skrzata lub ze zdjęciem szczeniaków, figurka medytującej żaby czy lampka w kształcie Wieży Eiffla – to tylko kilka z ulubionych dodatków naszych klientów – zauważa Izabela Bożek. Czymś, co zawsze wywołuje u nas pozytywny nastrój są pamiątki z udanych podróży lub stojące na biurku czy komodzie ramki ze zdjęciami naszych najbliższych.

Światło – naturalny antydepresant

O tym, jak ważne dla naszego nastroju jest światło, przekonujemy się co roku jesienią, kiedy słoneczne dni zastępuje szaruga za oknem. Z tego powodu powinniśmy zadbać o dobre oświetlenie naszych wnętrz, a także kilka nastrojowych akcentów, jak np. świece czy lampiony na oknie.

Nie ograniczajmy także naturalnego światła nieodpowiednią aranżacją okna. Zwłaszcza jesienią postawmy na delikatne firany przepuszczające światło lub rolety typu dzień i noc.

Dodatki motywacyjne

Popularne w ostatnim czasie dodatki z hasłami motywacyjnymi również mogą być nieocenioną pomocą w walce ze złym nastrojem. Zegar z napisem „Enjoy the little things”, poszewka z hasłem zachęcającym do robienia rzeczy, które czynią nas szczęśliwymi lub obraz mówiący do nas „Love you” – to kilka przykładów na to, że w odpowiednio urządzonych wnętrzach łatwiej zostać optymistą.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH