Zapewnij sobie stały dostęp do świeżej i smacznej wody - zainwestuj w filtry! Fot. UST-M

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Zapewnij sobie stały dostęp do świeżej i smacznej wody - zainwestuj w filtry! Fot. UST-M
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
21 lip 2016 09:44

Bezpieczna woda prosto z kranu - zainwestuj w filtry

W jaki sposób zapewnić sobie stały dostęp do krystalicznie czystej wody? Na początku wystarczy przeprowadzić szybki test, a później zaopatrzyć się w odpowiedni filtr.

Standardem w krajach zachodniej Europy jest picie wody prosto z kranu. W ostatnich latach jej jakość w Polsce zdecydowanie się poprawiła, jednak wiele osób nadal ma obawy ze względu na stan instalacji wodociągowej.

Aby picie wody prosto z kranu było w każdym przypadku zdrowe, warto oczyścić ją już na końcowym etapie przesyłu. Wygodnym rozwiązaniem są filtry montowane pod zlewozmywakiem. To ekologiczna alternatywa dla wody butelkowanej.

Do trzech razy sztuka

Korzystanie z wody butelkowanej może być kłopotliwe ze względu na konieczność ciągłego uzupełniania i magazynowania zapasów oraz koszty. Podczas produkcji plastikowych butelek zużywana jest ogromna ilość energii, a po ich wykorzystaniu powstają odpady, co niekorzystnie wpływa na środowisko. Zdecydowanie tańszym i ekologicznym rozwiązaniem jest picie odpowiednio przefiltrowanej wody. - Niezwykle łatwy w montażu jest zestaw filtrów podzlewozmywakowych typu FS2 i FS3 – czyli z dwoma lub trzema wkładami. Dobór modelu zależy od stopnia zanieczyszczenia wody, docierającej do naszego domu. Standardowy zestaw wyposażony jest w dwa rodzaje wkładów: sedymentacyjny, który usuwa zanieczyszczenia mechaniczne, oraz wkład z węglem aktywnym, dzięki któremu poprawia się smak, zapach oraz barwa wody. Szczególnie w dużych miastach woda charakteryzuje się nadmierną twardością, co uwidacznia się białym osadem na armaturze oraz naczyniach. W takim wypadku warto zastosować również trzeci wkład, który dodatkowo zmiękczy wodę – mówi Paweł Woźniak, ekspert firmy UST-M specjalizującej się w produkcji filtrów do wody.

Sprawdź czystość i dobierz odpowiedni filtr

Aby dowiedzieć się, jak bardzo woda pochodząca z kranu jest zanieczyszczona, warto przeprowadzić prosty test. Na rynku dostępne są łatwe w obsłudze testy paskowe, dzięki którym można m.in. określić twardość, odczyn pH i zawartość poszczególnych pierwiastków. Jeżeli test wskaże, że nasza woda ma wysoki poziom zanieczyszczeń, najlepszym rozwiązaniem będzie wybór filtra odwróconej osmozy. - Badania przeprowadzone przez certyfikowane laboratoria dowodzą, że metoda odwróconej osmozy zapewnia najwyższą skuteczność. Technologia RO zatrzymuje nawet 96% wszystkich substancji znajdujących się w wodzie. Oczyszczanie polega na wywieraniu ciśnienia na wodę, która przechodzi następnie przez półprzepuszczalne błony zawarte w membranie filtra. W ten sposób na jednej stronie membrany zatrzymywane są zanieczyszczenia, a na drugą stronę przepływa czysta woda. Nie jest ona jednak wyjałowiona, bowiem dodatkowy wkład mineralizujący przywraca minerały, które uprzednio zostały usunięte – dodaje ekspert firmy UST-M. Odpowiedni dobór filtrów zapewni w pełni bezpieczne dla zdrowia korzystanie z wody kranowej w celach spożywczych. Pozwoli także uchronić przed zniszczeniem nasz sprzęt AGD oraz armaturę.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH