Nowoczesna łazienka: kolekcje ceramiki łazienkowej. Fot. Mood-Design

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Nowoczesna łazienka: kolekcje ceramiki łazienkowej. Fot. Mood-Design
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
07 maj 2018 17:00

Ceramika łazienkowa: zobacz piękne kolekcje prezentowane w Mediolanie

W trakcie mediolańskich targów firma Antonio Lupi zaprezentowała nowe urządzenia do łazienek. Marka pokazała również powiększony i odświeżony showroom, który zaprojektowali Fabio Calvi i Paolo Brambilla.

W zaprojektowanym na nowo showroomie uwagę przyciąga składający się z łuków sufit. Inspirację do powstania nieregularnych sklepień architekci zaczerpnęli ze stambulskiej łaźni Kılıç Ali Paşa z 1577 roku. Hammam ten jest częścią imponującego kompleksu Sułtana Sulejmana Wspaniałego.

Zobacz także: Płytki do łazienki: zobacz 20 pięknych kolekcji

Zaprojektowane przed wiekami miejsce służyło pielęgnacji ciała i ducha, było również miejscem spotkań towarzyskich i zawierania interesów. W mediolańskim showroomie imponujący sufit kontrastuje z resztą wystroju wnętrza, które utrzymane jest w surowym, eleganckim stylu. Na 500 mkw. wyeksponowane zostały urządzenia i meble marki, wśród których nie zabrało tegorocznych nowości.

Umywalka z marmuru

Intreccio, projektu Paolo Uliana to wolno stojąca umywalka wykonana jest w całości z marmuru. Jej kształt jest rezultatem poszukiwań związków między znanym od starożytności materiałem a nowoczesnymi technikami.

W rezultacie powstał projekt o dynamicznym charakterze, składający się z koncentrycznych kamiennych elementów. Przesunięte względem siebie i zmniejszające średnicę marmurowe pierścienie nadają modelowi lekkości. Efekt ten dodatkowo podkreśla zainstalowane wewnątrz umywalki oświetlenie.

Niezwykłe obrazy. Collage, proj. Luca Galofaro

W kręgu zainteresowań Luci Galofaro, architekta i wykładowcy, znajdują się badania nad związkami architektury i sztuki. Kolaże jego autorstwa, przedstawiające różne architektoniczne obiekty, wykorzystane zostały do powstania nowej kolekcji luster.

To Cię również zainteresuje: Płytki ceramiczne. 10 trendów wzorniczych na 2018 rok

Oprawione w ramki obrazki posiadają naklejone na szkło lustra, tworząc trójwymiarowe kolarze. W ten sposób powstaje relacja z obserwatorem, który staje się częścią obrazu.

Eclipse, proj. Marco Di Paolo
Nowa wanna Eclipce ma owalny, przypominający jajko kształt. Komfort użytkowania zapewnia jej ergonomiczna forma oraz zintegrowana półka na akcesoria. Wanna dostępna jest w wersji
z kompozytu Cristalplant oraz marmuru.

Wolno stojąca umywalka

Albume, proj. Carlo Colombo to wolno stojąca umywalka Albume to połącznie przeciwieństw. Zestawiono w niej nie tylko różne geometryczne kształty, ale także kolory i materiały. Solidna podstawa wykonana jest z żywicy lub marmuru. Kontrastuje z nią delikatna, przezroczysta misa, dostępna w dwóch kształtach. Wykonana jest ona z materiału Cristalmood – to patentowane przez Antionio Lupi tworzywo jest przezroczystą żywicą, wybarwianą w różnych kolorach.

 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH