• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Marta Pancewicz
23 paź 2017 13:33

Cicha i wydajna zmywarka. Nowość na rynku

Sprzęt charakteryzuje obecność technologii Zone Wash 3D, bardzo cicha praca i stylowe wykończenie – pasujące do nowoczesnych wnętrz.

Parametry techniczne

Technologie zastosowane w zmywarkach Hotpoint są gwarancją wysokiej jakości zmywania i suszenia oraz wysokiej efektywności energetycznej (klasa A++). Szeroka (60cm) zmywarka HIO 3T1239 W posiada 9 programów zmywania, które możemy stosować w zależności od swoich potrzeb.

Umyjemy w niej jednorazowo 14 kompletów naczyń, a na 1 cykl zmywania urządzenie zużyje tylko 9 l wody – szacuje się, że rocznie jest to około 2500 litrów wody co stanowi znaczną oszczędność względem standardowego zmywania ręcznego. Dodatkową zaletą modelu jest wysoka klasa energetyczna A++ oraz bardzo cicha praca – na poziomie głośności 39 dBA. Dodatkowo zmywarka wyposażona jest w program nocny, na którym pracuje jeszcze o 1 dBA ciszej – komentuje Grzegorz Proniewicz, ekspert marki Hotpoint. 

Funkcje i programy, które warto mieć

Dzięki obecnej w zmywarkach Hotpoint funkcji Zone Wash 3D mamy szansę na indywidualne rozdysponowanie energii i efektywności zmywania w wybranych koszach – w zależności od aktualnych potrzeb. W ten sposób możemy zaoszczędzić do 40% energii lub zwiększyć intensywność zmywania, również o 40%, w wybranym koszu. Z kolei zastosowany w urządzeniach silnik inwerterowy pozwoli kontrolować parametry cyklu zmywania (np. temperaturę wody, ciśnienie), odpowiednio dobierając je w zależności od ilości naczyń czy stopnia ich zabrudzenia. Sposób jego działania pozwala też na redukcję wibracji, co ma znaczący wpływ na optymalizację wydajności energetycznej oraz głośność pracy urządzenia. Ponadto, w modelu HIO 3T1239 W znajdziemy program dezynfekujący wykorzystujący wysoką temperaturę (od 65-70°C) do sterylnego i dokładnego zmywania nie tylko naczyń, ale także akcesoriów dziecięcych, np. butelek. Cykl ten trwa 80 minut i nie wykorzystuje nabłyszczacza, dzięki czemu proces jest naturalny i higieniczny.

Bardzo przydatny jest także program samooczyszczenia, który trwa zaledwie 50 minut i usuwa wszystkie najczęściej występujące wewnątrz zmywarek drobnoustroje, gwarantując tym samym doskonałą dezynfekcję przy niskim zużyciu energii elektrycznej i wody – dodaje Grzegorz Proniewicz, ekspert marki Hotpoint. Również sama instalacja zmywarki jest prosta – obecność zawiasów ślizgowych sprawia, że drzwi nie obniżają się, co umożliwia „płaską” instalację, bez konieczności przycinania cokołu.  

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH