Farba do dekoracyjnego malowania wnętrz, która po wyschnięciu przypomina prawdziwy metal. Fot. Sigma Coatings

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Farba do dekoracyjnego malowania wnętrz, która po wyschnięciu przypomina prawdziwy metal. Fot. Sigma Coatings
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
30 maj 2017 13:17

Dekoracja ścian: farba o metalicznym połysku

Sigmulto Metallic to farba do dekoracyjnego malowania wnętrz, która po wyschnięciu przypomina prawdziwy metal. Zawartość pyłu aluminiowego zapewnia intensywny połysk i efekt gry światła na ścianach.

Produkt nadaje wnętrzom nowoczesny i luksusowy charakter. Stosowany jest zarówno w domach, jak i obiektach użyteczności publicznej. Farba dostępna jest w 36 kolorach inspirowanych różnymi metalami.

Intensywny połysk

Sigmulto Metallic to wodorozcieńczalna farba dekoracyjna do wnętrz, dająca powłokę o wyglądzie metalicznym. Polecana jest przede wszystkim do wykończenia ścian w obiektach użyteczności publicznej, takich jak hotele, obiekty biurowe i handlowe, restauracje, sale wystawowe, teatry oraz inne wnętrza reprezentacyjne. Stosowana jest także w pomieszczeniach mieszkalnych, aby nadać im luksusowy i nowoczesny wymiar.

Właściwości i stosowanie

Sigmulto Metallic wykazuje wysoką odporność na szorowanie na mokro (1 klasa według EN 13300) i środki dezynfekujące. Zalecana jest szczególnie do wykańczania tapet z włókna szklanego Sigmascan, powłok ściennych przeznaczonych do malowania, farb kwarcowych i tynku strukturalnego.

Czytaj także: Malowanie ścian. Zobacz, w jaki sposób wykonać geometryczne wzory

Przed malowaniem powierzchnię trzeba odpowiednio przygotować – powinna być czysta, sucha, odpylona, bez spękań i zarysowań, o jednolitej chłonności. Zarówno świeże, jak i stare tynki oraz podłoża silnie nasiąkliwe należy zabezpieczyć gruntem Sigmafix Universal. Ściany pomalowane farbami emulsyjnymi trzeba odtłuścić poprzez umycie ich wodą z dodatkiem detergentu.

Na powierzchniach chropowatych farba powinna być aplikowana za pomocą pędzla lub wałka, w przypadku ścian gładkich można użyć natrysku. Wydajność emulsji to 14 m²/l, w zależności od chłonności i porowatości podłoża. Dla najlepszego efektu rekomenduje się nałożenie 2–3 warstw. Produkt zwykle schnie trzy godziny. Kolejną warstwę można nanosić po upływie czterech godzin.

Kolorystyka

Sigmulto Metallic jest dostępna w 36 kolorach – metalicznych szarościach, zieleniach, fioletach i błękitach. Ze względu na lustrzany połysk barwa powłoki jest zależna od kąta patrzenia i typu oświetlenia, a wykończenie na podłożach niewystarczająco suchych i utwardzonych może spowodować przyciemnienie tonu.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH