Fot. Benjamin Moore Polska

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Fot. Benjamin Moore Polska
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Rafał Konopka
04 sie 2016 10:48

Dekorujemy mieszkanie - pomysły na taśmę!

Jeśli kiedykolwiek narzekaliście na brak wnętrzarskich pomysłów, przygotujcie się na
prawdziwą rewolucję. Innowacyjne produkty FrogTape to prawdziwe katalizatory
kreatywności, dzięki którym świetne projekty zaczną wychodzić spod rąk…taśmowo.

Na czym polega tajemnica FrogTape? Jednym z najbardziej uciążliwych problemów towarzyszących malowaniu, zarówno ścian jak i mebli czy elementów dekoracyjnych, jest podciekanie farby. Poszarpane krawędzie kolorowych apli i zacieki niejednego doprowadziły na skraj wytrzymałości. FrogTape to taśma wzbogacona o rewolucyjną PaintBlock Technology; krawędzie nasycone specjalnym polimerem „puchną” pod wpływem wilgoci pobranej z wodorozcieńczalnych farb i uszczelniają podłoże, gwarantując idealne odcięcia.

Wszystkich zainteresowanych technologicznymi szczegółami odsyłamy do opisu FrogTape, natomiast dziś skupimy się na właściwościach estetycznych tego przełomowego dla remontowych maniaków wynalazku – zapraszamy na przegląd trendów przygotowany przez projektantkę i ekspertkę marki, Taniyę Nayak, która opowiada o tym, jak twórczo wykorzystać możliwości FrogTape.

Nowoczesność udomowiona

Geometryczne, nieregularne kształty i ostre kąty wprowadzają do wnętrz dynamikę, ale potrafią też uporządkować i optycznie „wyczyścić” przestrzeń. Świetnie wyglądają w wersji monochromatycznej, ale dopiero z kroplą koloru nabierają indywidualnego charakteru i „chwytają” wzrok na dłużej. Wskazówka: Hitem jest łączenie prostych form ze złotym lub miedzianym połyskiem i naturalnym podłożem- drewnem lub sklejką, dodającymi ciepła. Spróbuj odmienić stare meble poprzez częściowe pokrycie ich kolorem, a boazerię ozdób rożno kolorowymi rombami i trójkątami.

Pół żartem, pół serio

Zdecydowane, intensywne kolory tworzą radosny klimat i poprawiają humor. Pozwól sobie na małe szaleństwo i baw się konwencjami. Nie traktuj wszystkiego serio – klasyczne formy pomaluj na nietypowe kolory, nowoczesne ozdabiaj „antycznymi” wzorami wyklejonymi FrogTape. Puść wodze fantazji! Wskazówka: Aby stworzyć przestrzeń pobudzającą wszystkie zmysły, warto zadbać o zapachy dopasowane do stylu wnętrza. Świeżo ścięte kwiaty, czy patera z pachnącymi owocami to najłatwiejszy i najbardziej naturalny sposób na dobry nastrój.
Ludzie listy piszą

Typografia we wnętrzach to bardzo mocny i modny trend. Ozdabianie ścian i mebli inicjałami lub ulubionymi sentencjami pozwala wprowadzić do wnętrz nie tylko ciekawe ozdobne elementy ( litery to naprawdę piękne formy ) , ale też nadaje indywidualnego charakteru. A siła pozytywnych afirmacji jest nie do przecenienia;). Wskazówka: Nie bój się mieszania różnych wielkości i krojów czcionek, tworząc graficzne kompozycje. Pamiętaj o tym, że FrogTape można przycinać w dowolny sposób, więc można poszaleć z krojem pisma.
Miękki, szorstki, chropowaty

Wyraziste faktury to jest to. Ciekawie pracują z oświetleniem, wprowadzają do wnętrz ciepło i zapobiegają nudzie. W tym i nadchodzącym sezonie szczególnie modne będą materiały z efektem „used” , czyli te z widocznymi śladami użytkowania. Drewno, cegła, beton, blacha – przygotujmy się na loftowe klimaty! Wskazówka: Łączenie nierównych, ziarnistych lub żłobkowanych płaszczyzn z gładkimi powierzchniami ( takimi jak sufit) jest problematyczne, ale z pomocą przychodzi FrogTape, która takie problemy załatwia od ręki ).
Dookoła świata

Eklektyczna mieszanka z najróżniejszych zakątków świata to prawdziwa gratka dla Globtrotterów i wielbicieli wnętrz w klimatach Etno. Kolory odwołujące się do natury świetnie wyglądają w połączeniu z wyrazistymi wzorami i prostymi, surowymi formami mebli. Wskazówka: przenieś afrykańskie, hinduskie czy marokańskie wzory z tkanin wprost na ścianę. ShapeTape w formie zygzaków i fal są wprost stworzone w tym celu.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH