Drzwi PIU Design, projekt: Tomasz Augustyniak.

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Drzwi PIU Design, projekt: Tomasz Augustyniak.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Rafał Konopka
21 kwi 2016 13:54

Designerskie drzwi projektu Tomasza Augustyniaka

Drzwi  zaprojektowane przez projektanta Tomasza Augustyniaka to synonim wyrafinowanego wzornictwa w szlachetnej odsłonie.

  Dwudziestolecie międzywojenne to okres niezwykły dla światowej sztuki, architektury i designu. To właśnie wtedy świat zachwycił się Art Deco czy Bauhasem. Wzornictwo oparte na geometrii, dążeniu do syntetycznego ujmowania form oraz poszukiwaniu piękna w funkcji przedmiotu użytkowego to założenia, które nie straciły na aktualności. Dzięki temu dziedzictwo tego okresu jest obecne w projektach najlepszych światowych projektantów po dziś dzień.

Inspiracji międzywojennych można szukać w najnowszym projekcie Tomasza Augustyniaka, który dla marki PIU Design przygotował autorską kolekcję drzwi. Wzory o nazwach Moderni Graf z serii Aluminium Line Skóra, stanowią współczesną interpretację głównych tez projektowych okresu międzywojennego. Modern to wysublimowany geometryczny wzór występujący w jednolitej lub kontrastowej wersji kolorystycznej. Graf to układ jednobarwnych prostokątów wyróżnionych za sprawą delikatnych przeszyć.

Projektant zadbał o godny materiał wykończeniowy, który odpowiednio podkreśli elegancję drzwi PIU Design. Tomasz Augustyniak postawił na naturalną skórę z holenderskiej manufaktury Alphenberg, która wyróżnia się niepowtarzalnym charakterem. Naturalna skóra jest jednym z najbardziej ekskluzywnych materiałów wykorzystywanych w modzie, designie i aranżacji wnętrz.

Drzwi (ale również ściany) pokryte skórą, wykończone aluminium anodowanym lub szczotkowanym to elegancja i bezpretensjonalny szyk we wnętrzu. Drzwi Modern lub Graf z serii Aluminium Line Skóra mogą stać się samodzielną ozdobą wnętrza lub ukrytym elementem ściany całkowicie wykończonej skórą w jednym z odcieni zastosowanych na drzwiach.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH