Stół Kasparo. Blat: jesion malowany na ciemny brąz lub dębowy w kolorze naturalnym, zabezpieczone lakierem. Ledy: w kolorze białym. Żywica: w kolorze niebieskim lub złotym. Nogi: szklana oraz drewniana. Wymiary: 200 x 78x 90 cm. Cena od 24 do 60 tys. zł (w przypadku stołu wykonanego z 200-300 letniego czarnego dębu).

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Stół Kasparo. Blat: jesion malowany na ciemny brąz lub dębowy w kolorze naturalnym, zabezpieczone lakierem. Ledy: w kolorze białym. Żywica: w kolorze niebieskim lub złotym. Nogi: szklana oraz drewniana. Wymiary: 200 x 78x 90 cm. Cena od 24 do 60 tys. zł (w przypadku stołu wykonanego z 200-300 letniego czarnego dębu).
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
02 cze 2016 08:32

Designerskie meble - stół inspirowany naturą

Projektanci i architekci nieustannie zaskakują niekonwencjonalnymi pomysłami. Jak na przykład meble, które dosłownie – reagują na obecność człowieka w pomieszczeniu.

Niekiedy projekty są tak fascynujące, że odnosimy wrażenie, jak gdyby wyprzedzały rzeczywistość. Dostarczają niezapomnianych wrażeń, wykorzystując nowoczesną technologię i świeże spojrzenie na naturę.

Przeglądając kolejny katalog meblowy często mamy wrażenie, że to już było. Brakuje elementu zaskoczenia, który przyciągnąłby naszą uwagę na dłużej. Być może powodem są ciągle zmieniające się trendy, a co za tym idzie – rosnące wymagania. Chcemy po prostu więcej... niż cztery nogi i blat.

Stół inspirowany naturą

Jedną z ciekawszych nowości meblarskich są propozycje projektantów Kasparo. Wykorzystując cechy charakterystyczne dla nowoczesnego wnętrza, stworzyli linię stołów o niespotykanej, wręcz magicznej formie. Ich konstrukcję oparto na trzech materiałach: drewnie, szkle i żywicy, choć nie tylko one świadczą o unikatowości tych propozycji.

Wyjątkowe w stołach Kasparo jest wykorzystanie diod ledowych oraz czujników ruchu, uaktywniających świetlny pokaz przy każdym wejściu do pomieszczenia. Całość daje niesamowity efekt, jak gdyby po gładkiej powierzchni drewnianego blatu spływał strumyk wody, zmieniający się następnie w ogromny wodospad spadający po szklanej ścianie. - Tworząc stoły, postanowiliśmy zapomnieć o produkcji masowej i skoncentrować się na indywidualnym podejściu do każdego z projektów. Postawiliśmy na łączenie naturalnego materiału w postaci drewna z innowacyjną technologią. Dzięki temu otrzymaliśmy stół reagujący na obecność człowieka. Niesamowity spektakl imitujący płynącą rzekę na pewno spotka się z uznaniem osób ceniących sobie ekstrawaganckie rozwiązania - podkreśla Rafał Kasprzak, właściciel i pomysłodawca marki Kasparo.

Jeden stół, jedno posadzone drzewo

Misją Kasparo jest poszanowanie naturalnego środowiska. Dlatego każdy, kto zakupi stół tej marki, przyczynia się do powiększenia terenów zielonych w naszym kraju. Jeden stół to jedno posadzone drzewo. Kreatywności współczesnym projektantom i dekoratorom wnętrz nie brakuje. Motywacją do wdrażania coraz to ciekawszych pomysłów jest fascynacja społeczeństwa nowoczesnym designem. Właśnie w odpowiedzi na takie oczekiwania powstają tak nowatorskie propozycje, jak np. stoły Kasparo. 

 

Nowoczesny design zamiast nudnej klasyki

Nowoczesne trendy w designie sięgnęły praktycznie wszystkich elementów wyposażenia wnętrza. Nawet od stołu jadalnego oczekuje się więcej niż tylko blatu wykonanego z dobrego jakościowo gatunku drewna. Nie wystarczy zaprojektować nowego modelu, wyposażyć go w nogi i dobrą cenę. Sprawdzone standardy w wielu przypadkach już się nie sprawdzają.

Dziś kupując meble oczekuje precyzyjnego wykonania i nowatorskiego wykończenia, bazującego na naturalnym, wysokiej jakości surowcu. Mebel nie może być zbyt prosty, pospolity i klasyczny. Musi mieć charakter, który będzie przykuwał uwagę, intrygował i ciekawił. Osoba, która na niego spojrzy, musi chcieć odkryć jego tajemnicę.

Oczywiście znajdą się osoby, które nie zgodzą się z takim postrzeganiem współczesnego piękna wnętrza. Na pewno jednak docenią oni to, co całkiem niedawno narodziło się na naszych i ich oczach.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH