Wybieramy odkurzacz do zadań specjalnych: dla alergika, rodzica i właściciela zwierzaków. Fot. Hoover

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Wybieramy odkurzacz do zadań specjalnych: dla alergika, rodzica i właściciela zwierzaków. Fot. Hoover
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
17 sty 2018 10:42

Dla alergika, rodzica i właściciela zwierzaków - wybieramy odkurzacz

Wybór odkurzacza do zadań specjalnych – na co powinien zwrócić uwagę alergik, rodzic lub właściciel zwierzaków?

Odkurzacze dostępne na rynku posiadają liczne udogodnienia, a jednym z podstawowych parametrów każdego dobrego sprzętu jest odpowiednia siła ciągu. Wartość ta powinna plasować się na poziomie 45–60 litrów na sekundę. Jeśli wybierzemy taki odkurzacz, mamy pewność, że spełni on swoją funkcję – skutecznie wciągnie wszystkie zabrudzenia. Co jednak, jeśli szukamy odkurzacza do zadań specjalnych?

Na co zwrócić uwagę podczas wybierania sprzętu do domu, w którym mieszkają alergicy, dzieci lub futrzane czworonogi? Jaki odkurzacz sprawdzi się w dużym mieszkaniu z różnymi rodzajami powierzchni?

Marka Hoover w swojej ofercie posiada odkurzacze o klasie energetycznej 4A (najefektywniejsza klasa, o zużyciu prądu na poziomie 28 kWh na rok), które zapewniają maksymalną wydajność przy zmniejszonym zużyciu energii.

Zwiększono także skuteczność czyszczenia podłóg twardych oraz dywanów (usuwanie kurzu również po bokach szczotki – korzystne przy odkurzaniu np. schodów), a także zmniejszenie reemisji kurzu z wypuszczanego przez sprzęt powietrza. Na jakie rozwiązania warto jeszcze zwrócić uwagę podczas poszukiwań odkurzacza?

Dla alergika – brak kurzu i czyste powietrze

W mieszkaniach alergików codzienne porządki stanowią bardzo ważny warunek dbania o zdrowie. Znajdujące się w powietrzu alergeny wywołują szereg nieprzyjemnych objawów alergicznych, dlatego tak ważny jest wybór odpowiednich sprzętów umożliwiających pozbycie się kurzu i zanieczyszczeń.
Jednym z rozwiązań jest odkurzacz z filtrem HEPA, który dzięki swojej budowie zatrzymuje nawet do 99,98% najmniejszych cząsteczek kurzu i alergenów znajdujących się w wypuszczanym przez sprzęt powietrzu.

Czytaj również: Szybkie pranie: zobacz nowy model pralki

W odkurzaczach Hoover Xarion Pro wykorzystana została również technologia multicyklonowa Airvolution™, która za pomocą siły odśrodkowej oddziela z wciąganego powietrza najdrobniejsze cząsteczki kurzu.

Zapewnia to wysoką efektywność urządzenia, bez konieczności częstego czyszczenia pojemnika i narażania się na kontakt z alergenami.

Dla rodziców z dzieckiem – cisza i sprawność sprzątania

Dla rodziców jednym z najważniejszych parametrów odkurzacza jest jego niski poziom hałasu, który umożliwi sprzątnięcie mieszkania, nawet jeśli maluch śpi. Warto przed zakupem tego typu sprzętu zwrócić uwagę na głośność pracy urządzenia – najlepiej, jeśli w przybliżeniu wynosi ona 65 dB, czyli przeciętne natężenie dźwięku podczas rozmowy dwóch osób.

W odkurzaczach Athos wprowadzony został system Intense Silent Power, który zmniejsza głośność urządzenia do poziomu niższego niż rozmowa, czyli 64 dB. Model dodatkowo jest wyposażony w powiększony 5-litrowy worek, teleskopową rurę obracającą się o 360° oraz kabel o zasięgu 11 m, dzięki czemu korzystanie ze sprzętu jest jeszcze wygodniejsze i szybsze.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • Magdalena, 2018-01-31 15:41:14

    My zaopatrzylismy nasz odkurzacz w filtr HEPA, wybraliśmy z oferty Pureventfilters, tam doradzono nam odpowiedni do naszego odkurzacza.
  • zartownisia, 2018-01-28 19:52:14

    tak, wygląda genialnie ten i9. muze omówić z mężem zakup - to moze bardzo ułatwić mi życie

POLECAMY W SERWISACH