Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Czyszczenie parą. Fot. Kärcher

Czyszczenie parą. Fot. Kärcher
  • Autor: Anna Usakiewicz
  • 16 maj 2016 11:37 (aktualizacja: 16 maj 2016 12:39)

Domowe porządki: 5 porad na temat czyszczenia

Oto 5 porad, dzięki którym odkurzysz swoją wiedzę na temat czyszczenia. Sprawdźcie jak w łatwy sposób poradzić sobie z utrzymaniem czystości we własnych czterech ścianach.

Osoby profesjonalnie zajmujące się sprzątaniem muszą działać szybko i sprawnie, by w krótkim czasie na błysk wysprzątać duże powierzchnie. Warto czerpać z ich doświadczenia i podpatrywać sposób ich pracy, aby w łatwy sposób poradzić sobie z utrzymaniem czystości we własnych czterech ścianach. Korzystając z poniżej zamieszczonych porad ekspertów Kärcher, staniesz się profesjonalistą w dziedzinie sprzątania i bez trudu uporasz się z domowymi porządkami.

Rada 1
Profesjonaliści w swojej pracy korzystają z tak zwanego „koła Sinnersa”, w którym zawierają się cztery czynniki, które mają wpływ na efekty czyszczenia. Znajdują się tam czynniki mechaniczne, temperatura, środki czystości i czas. Jeśli jeden z czynników jest zmniejszony, inny musi wzrosnąć. Przykładowo, jeśli czyścisz gorącą wodą i szczotką przez dłuższy czas, to potrzebujesz mniej środka czyszczącego.

Rada 2

Prawdę mówiąc, środki chemiczne wcale nie są nieodzowne, aby osiągać dobre rezultaty czyszczenia. Na przykład korzystając z połączonej mocy ciśnienia (pary) i temperatury, jakie gwarantuje parownica SC 3 marki Kärcher, usuniemy nawet uporczywy brud bez stosowania środków chemicznych.

Rada 3
Nie przekonasz się dopóki nie spróbujesz – ta stara zasada ma też swoje zastosowanie w dziedzinie czyszczenia. Czy można nową podłogę umyć za pomocą parownicy? Jeśli nie masz pewności spróbuj zastosować czyszczenie parowe najpierw na małej powierzchni w rogu lub na krawędzi i zobacz, jak materiał reaguje na zastosowana metodę czyszczenia. Jeśli chodzi o czyszczenie tekstyliów, to warto odczekać aż fragment, na którym prowadzony był test wyschnie, bo wtedy będą widoczne ewentualne zmiany koloru czy faktury.

Rada 4
Idealny sposób zmywania naprawdę istnieje. Oto on: najpierw zabierz z podłogi wszystkie leżące na niej przedmioty i odkurz pomieszczenie. Zacznij zmywanie od krawędzi powierzchni. Czyść cofając się. Zataczając mopem lub korzystając z parownicy Kärcher – dyszą podłogową - ósemki dokładnie wyczyścisz podłogę. Zmywając metodycznie nie musisz się obawiać, że rozniesiesz brud po całym pokoju, jak to ma miejsce gdy bez zastanowienia machamy mopem do przodu i do tyłu. Pamiętaj: przed zmywaniem odkurz dokładnie pomieszczenie za pomocą dobrego odkurzacza, na przykład VC 6 Premium od Kärcher.

Rada 5
Jeśli chodzi o środki czystości, to mniej znaczy więcej! Idąc tym tropem rozpylaj środek czyszczący nie na sprzątanej powierzchni, ale na ściereczce. W rezultacie środek czyszczący nie spływa i dzięki temu jest bardziej efektywny. Ważne jest noszenie gumowych rękawiczek, gdy pracujemy z środkami chemicznymi. Jest prosty sposób aby nie pozwolić by środek czyszczący podpłynął pod rękawicę. Po prostu zawiń jej krawędź. Wtedy masz pewność, że Twoje ręce pozostaną suche.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA