Czyszczenie parą. Fot. Kärcher

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Czyszczenie parą. Fot. Kärcher
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
16 maj 2016 11:37

Domowe porządki: 5 porad na temat czyszczenia

Oto 5 porad, dzięki którym odkurzysz swoją wiedzę na temat czyszczenia. Sprawdźcie jak w łatwy sposób poradzić sobie z utrzymaniem czystości we własnych czterech ścianach.

Osoby profesjonalnie zajmujące się sprzątaniem muszą działać szybko i sprawnie, by w krótkim czasie na błysk wysprzątać duże powierzchnie. Warto czerpać z ich doświadczenia i podpatrywać sposób ich pracy, aby w łatwy sposób poradzić sobie z utrzymaniem czystości we własnych czterech ścianach. Korzystając z poniżej zamieszczonych porad ekspertów Kärcher, staniesz się profesjonalistą w dziedzinie sprzątania i bez trudu uporasz się z domowymi porządkami.

Rada 1
Profesjonaliści w swojej pracy korzystają z tak zwanego „koła Sinnersa”, w którym zawierają się cztery czynniki, które mają wpływ na efekty czyszczenia. Znajdują się tam czynniki mechaniczne, temperatura, środki czystości i czas. Jeśli jeden z czynników jest zmniejszony, inny musi wzrosnąć. Przykładowo, jeśli czyścisz gorącą wodą i szczotką przez dłuższy czas, to potrzebujesz mniej środka czyszczącego.

Rada 2

Prawdę mówiąc, środki chemiczne wcale nie są nieodzowne, aby osiągać dobre rezultaty czyszczenia. Na przykład korzystając z połączonej mocy ciśnienia (pary) i temperatury, jakie gwarantuje parownica SC 3 marki Kärcher, usuniemy nawet uporczywy brud bez stosowania środków chemicznych.

Rada 3
Nie przekonasz się dopóki nie spróbujesz – ta stara zasada ma też swoje zastosowanie w dziedzinie czyszczenia. Czy można nową podłogę umyć za pomocą parownicy? Jeśli nie masz pewności spróbuj zastosować czyszczenie parowe najpierw na małej powierzchni w rogu lub na krawędzi i zobacz, jak materiał reaguje na zastosowana metodę czyszczenia. Jeśli chodzi o czyszczenie tekstyliów, to warto odczekać aż fragment, na którym prowadzony był test wyschnie, bo wtedy będą widoczne ewentualne zmiany koloru czy faktury.

Rada 4
Idealny sposób zmywania naprawdę istnieje. Oto on: najpierw zabierz z podłogi wszystkie leżące na niej przedmioty i odkurz pomieszczenie. Zacznij zmywanie od krawędzi powierzchni. Czyść cofając się. Zataczając mopem lub korzystając z parownicy Kärcher – dyszą podłogową - ósemki dokładnie wyczyścisz podłogę. Zmywając metodycznie nie musisz się obawiać, że rozniesiesz brud po całym pokoju, jak to ma miejsce gdy bez zastanowienia machamy mopem do przodu i do tyłu. Pamiętaj: przed zmywaniem odkurz dokładnie pomieszczenie za pomocą dobrego odkurzacza, na przykład VC 6 Premium od Kärcher.

Rada 5
Jeśli chodzi o środki czystości, to mniej znaczy więcej! Idąc tym tropem rozpylaj środek czyszczący nie na sprzątanej powierzchni, ale na ściereczce. W rezultacie środek czyszczący nie spływa i dzięki temu jest bardziej efektywny. Ważne jest noszenie gumowych rękawiczek, gdy pracujemy z środkami chemicznymi. Jest prosty sposób aby nie pozwolić by środek czyszczący podpłynął pod rękawicę. Po prostu zawiń jej krawędź. Wtedy masz pewność, że Twoje ręce pozostaną suche.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH