Deski Chapel Minster, kolor Bleached Natural, drewno Rustic A. Fot. Chapel Parket

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Deski Chapel Minster, kolor Bleached Natural, drewno Rustic A. Fot. Chapel Parket
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
03 sty 2017 15:00

Drewniana podłoga - zobacz jak tworzy atmosferę wnętrza

Podłogi z naturalnego drewna budują - dosłownie i w przenośni - atmosferę wnętrza. Zabezpieczone olejem elementy, za sprawą swoich właściwości higroskopijnych, regulują wilgotność powietrza. Dzięki nim, w pomieszczeniu panuje mikroklimat mający pozytywny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie.

Podłogi wykonane z naturalnego drewna różnią się pod każdym względem od laminatów (elementów z fabrycznie naniesionym rysunkiem drewna). Już samo przebywanie w pomieszczeniu, w którym zamontowano drewniane deski, czy klepki wystarcza, żeby dosłownie poczuć różnicę.

Drewno jest materiałem higroskopijnym (co znaczy, że reaguje na panujące w jego otoczeniu warunki), działa jak naturalny bufor: w zależności od potrzeb akumuluje wodę lub oddaje jej nadmiar. Surowiec może dzięki temu regulować wilgotność pomieszczenia; optymalny zarówno dla ludzi, jak i podłogi poziom to przedział 45-60 proc. wilgotności względnej powietrza.

Stworzony w ten sposób mikroklimat korzystnie oddziałuje na nasze samopoczucie i zdrowie - mówi Paweł Bekas, ekspert marki Chapel Parket. Pozytywnym efektem mogą cieszyć się jednak przede wszystkim inwestorzy posiadający w swoich domach podłogi zabezpieczone olejem. Drewno pokryte lakierem nie może swobodnie „oddychać” i oddziaływać na otoczenie - podkreśla Paweł Bekas.

Wszystkie dębowe podłogi marki są wykończone olejem woskowym wzbogaconym o związki krzemu. Preparat podnosi odporność drewna na uszkodzenia związane z bieżącym użytkowaniem podłogi. Dzięki stosowaniu specjalnego oleju, podłóg nie trzeba nawet cyklinować; wystarczy okresowa (przeprowadzana w zależności od potrzeb, w prywatnych domach zwykle co 12 lub 18 miesięcy) konserwacja olejem.

W okresie zimowym wilgotność powietrza znacznie spada. Sposobem na taki stan rzeczy jest nabycie elektrycznego nawilżacza lub zamontowanie na kaloryferach pojemników z wodą. Stosowanie ich poprawi komfort życia mieszkańców, jednocześnie zapobiegnie negatywnym następstwom działania suchego powietrza na drewno.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • Kama, 2017-11-04 17:29:14

    drewniana podłoga to najlepszy wybór jaki podjęłam przy wykańczaniu nowgo domu. nigdy bym jej nie zamieniła na cokolwiek innego <3
  • Anna, 2017-02-27 19:21:37

    Oczywiście, ze podłoga drewniana tworzy niesamowity klimat.

POLECAMY W SERWISACH