System Overline. Fot. GTV

Zobacz galerię [4 zdjęć]

System Overline. Fot. GTV
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Rafał Konopka
28 lip 2016 11:09

Drzwi przesuwne - maksimum funkcjonalności

Drzwi przesuwne są doskonałym uzupełnieniem funkcjonalnej garderoby czy poręcznego schowka w kuchni, łazience czy przedpokoju. Mogą być ozdobą pomieszczenia, współgrać z pozostałymi meblami lub stanowić optyczny kontrapunkt dla koloru i faktury ścian.

Drzwi przesuwne stosowane są w szafach wolnostojących, pawlaczach, regałach i garderobach – coraz częściej montowane są również w meblach kuchennych oraz łazienkowych. Stabilną i bezawaryjną pracę drzwi zapewniają najlepsze na rynku certyfikowane układy jezdne, które poruszają się po torze dolnym i górnym. Gwarantuje to płynną pracę mechanizmu nawet przy częstym otwieraniu i zamykaniu drzwi.

Niezawodność działania i funkcjonalność systemu z urozmaiconymi możliwościami aranżacyjnymi łączy rozwiązanie Flat Line. Jego wykorzystanie pozwala na zamontowanie na zewnętrznej stronie drzwi dużej tafli szkła – dzięki czemu uzyskamy niesamowity efekt wizualny. Lustro na drzwiach garderoby optycznie powiększa pomieszczenie i buduje jego klimat. Ciekawą alternatywą może być również zastosowanie szklanych paneli dekoracyjnych nadających wnętrzom niepowtarzalny i indywidualny charakter. Jeszcze większa różnorodność i swoboda wyboru aranżacji? System Flat Line pozwala na łączenie szkła z dziesięciomilimetrową płytą lub zastosowanie samej płyty.

Choć to system ramowy, jego elementy aluminiowe są prawie niewidoczne. Wszystkie elementy łączeniowe montowane są od wewnątrz, a uszczelka idealnie dopasowuje się do kształtu gniazda w rączce. Minimalistyczny design dopełnia subtelna i prosta rączka, dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych: aluminium i szampan.

Kolorystyka i różnorodność materiałów, z których wykonane mogą być drzwi szafy, zachęcają do stylistycznej dbałości i starannego wyboru ozdobnych detali. Dla osób, dla których widoczne aluminiowe panele są zimne i zbyt industrialne, firma GTV proponuje linię okuć Overline lub Overline Plus.

Ten system wykorzystywany jest przy drzwiach nakładanych, montowanych jedynie w szafach wolnostojących. Nie ma w nich toru dolnego, a dzięki zastosowaniu niskiego toru górnego, elementy systemu stają się mało widoczne, nawet po otwarciu szafy. To doskonałe połączenie solidności mechanizmu z nowoczesnym designem.

Łożyskowane wózki najwyższej jakości, użyte w systemie Overline, przykręcane są do wewnętrznej powierzchni drzwi, a tor jezdny, po którym się poruszają, montuje się na górze szafy. Certyfikowane komponenty najwyższej jakości użyte do budowy obu systemów gwarantują długie, solidne i bezawaryjne użytkowanie. Mimo że obciążenie jednego skrzydła może dochodzić do 50 kg, a rekomendowana grubość frontów wynosi od 16 do 22 mm, system pracuje cicho, a drzwi otwierają się lekko i płynnie. Jako uchwyty można wykorzystać długie relingi lub profile aluminiowe nakładane na skrajne boki drzwi. Dodatkowo komfort użytkowania zwiększa jeszcze mechanizm cichego zamykania, w jaki wyposażony jest system Overline Plus.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH