Fot. PIU Design

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Fot. PIU Design
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
14 wrz 2016 09:04

Drzwi wewnętrzne. Zobacz modne rozwiązania

Drzwi to niezwykle ważny element architektury i aranżacji wnętrza, który znacząco wpływa na nasze pierwsze wrażenie na temat apartamentu lub domu.

Dzięki rozwojowi technologii nastąpiły w tej dziedzinie rewolucyjne zmiany. Nowością są drzwi bazujące na aluminiowej konstrukcji nie tylko ościeżnicy, ale i skrzydła drzwiowego. Aluminium daje architektom szerokie możliwości kreowania przestrzeni, a przy tym doskonale wpisuje się w modę na duże przeszklenia i wysokie drzwi.

Aluminium w rękach projektantów producenta drzwi PIU Design doprowadziło do powstania autorskiej technologii Aluminium Design, w której nie tylko ościeżnica, ale również konstrukcja skrzydła drzwiowego wykonana jest z tego metalu. Jest to pierwsze tego typu rozwiązanie na polskim rynku, które pozwala w pełni cieszyć się estetycznymi i użytkowymi walorami aluminium. Warto przyjrzeć się benefitom wynikającym z tej technologii w odniesieniu do aktualnych trendów w aranżacji wnętrz.

Trend I. Moda na wysokie drzwi

Zgodnie z obowiązującymi trendami architektonicznymi, w budownictwie coraz popularniejsze są imponujące przeszklenia oraz wysokie drzwi. Bardzo często cała ściana apartamentu jest wielkim oknem, a skrzydło drzwiowe sięga sufitu i niewidoczna jest górna belka ościeżnicy.

Aby to efektowne rozwiązanie było możliwe potrzebna jest stabilizacja wysokich skrzydeł (nawet do 300 cm), którą doskonale zagwarantować może lekka konstrukcja aluminiowa (jej waga jest zdecydowanie niższa niż konstrukcji drewnianej).

PIU Design było pierwszą na polskim rynku firmą oferującą ościeżnice wykonane z aluminium, które dziś stają się standardem. Drzwi pozbawione opasek i widocznych ościeżnic wydają się lżejsze, ukryte w ścianie, nowoczesne. Skrzydła drzwiowe wykończone różnymi materiałami to eleganckie dopełnienie przestrzeni, a aluminiowe elementy wykończenia drzwi doskonale korespondują z designerskimi meblami, które równie często wykończone są elementami z aluminium.

Trend II. Nowoczesny design

Rozwiązania drzwiowe PIU Design wyróżniają się wysoką jakością wykonania, eleganckim wyglądem oraz nowoczesnym wzornictwem. Przykładem są ekskluzywne drzwi PIU ALU wykończone spiekiem kwarcowym Laminam, których stylistyka zgodna jest ze współczesnym trendem minimalizmu.

Autorskim patentem PIU Design jest technologia aluminiowej konstrukcji skrzydła, która umożliwia bezpieczne obłożenie drzwi takimi materiałami jak spiek kwarcowy, beton architektoniczny, szkło typu Lacobel i setki innych okładzin. Zastosowanie tych samych materiałów do wykończenia ścian i drzwi sprawia, że te drugie harmonijnie wpisują się w aranżację przestrzeni, podkreślając prostotę i elegancję projektu.

Dodatkowym walorem natury estetycznej, który oferuje PIU Design, jest możliwość wyboru różnych wersji aluminium – anoda naturalna, stal szlachetna szczotkowana, czarny szczotkowany, brąz szczotkowany, lakier RAL. Tym samym elementy z aluminium wpisują się w klimat modernistycznych domów, loftów lub nowoczesnych apartamentów.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH