Fot. Hotpoint

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Fot. Hotpoint
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
25 sie 2016 11:53

Ekspres do kawy. Wybierz praktyczny model

Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki kawy – niezwykle aromatycznego i pobudzającego napoju. W zależności od naszych preferencji możemy wybierać wśród wielu jej rodzajów – espresso, cappuccino, latte, americano.

Ale kawa kawie nierówna, co potwierdzają zwłaszcza posiadacze ekspresu. To urządzenie, któremu każdy miłośnik kawy powinien przyjrzeć się bliżej.

Dlaczego ekspres ciśnieniowy?

Jeszcze ponad dekadę temu był urządzeniem „z wyższej półki”. Większość z nas miała okazję skosztowania świeżo zaparzonej kawy z ekspresu tylko w restauracji czy kawiarni. Dziś jego zakup jest na wyciągnięcie ręki. Na rynku wśród dostępnych modeli znajdziemy m.in. ekspresy ciśnieniowe, które są najczęściej doceniane przez miłośników kawy.

Ekspresy ciśnieniowe słyną z przygotowywania niezwykle aromatycznych napojów – czarnej kawy, mocnego espresso, cappuccino i latte. Ważną rolę w tym sprzęcie ogrywa ciśnienie, które wpływa na jakość przyrządzonej kawy. Polecane są szczególnie ekspresy 9-cio i 15-to barowe.

Ekspresy ciśnieniowe same spieniają mleko, część z nich posiada nawet funkcję mielenia ziarna, a niektóre zapewniają także przyozdobienie kawy delikatną pianką.

Fanem tego sprzętu jest także Michał Górecki, współwłaściciel rodzinnego bloga „Mike & Mary”, który marka Hotpoint objęła swoim patronatem. Za co Michał najbardziej docenia ekspres?

Dobra i mocna kawa rano, szczególnie gdy ma się trójkę dzieciaków, to skarb. A dobre espresso i latte, które można przyrządzić bardzo szybko to coś niesamowitego!  – stwierdza Michał Górecki.

Luksus w domowym zaciszu

Marka Hotpoint dla miłośników aromatycznej kawy przygotowała automatyczny, ciśnieniowy ekspres, który zaskakuje nie tylko wielofunkcyjnością, ale także designem.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ