Fot. LG

Zobacz galerię [9 zdjęć]

Fot. LG
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
04 lip 2016 14:56

Energooszczędne AGD: nowa linia lodówek

Energooszczędne AGD nie jest jedynie nowinką, ale stało się już standardem wyposażenia kuchni. Zobaczcie nową linię lodówek.

Firma LG Electronics wprowadza na polski rynek nową linię lodówek Premium Kombi oraz Premium Side by Side, których główne wyróżniki to niespotykany komfort użytkowania oraz wychodząca poza światowe standardy energooszczędność. Nowe modele zostały wyposażone w wiele rozwiązań zapewniających optymalne warunki przechowywania żywności oraz ułatwiających utrzymywanie porządku wewnątrz lodówki.

Dodatkowo, najnowsze chłodziarki LG wyposażono w innowacyjny i wyjątkowy kompresor Inverter Linear Compressor, który nie tylko pozwala zmniejszyć rachunki za prąd, ale również sprawia, że lodówka będzie służyć przez wiele lat.

Oszczędności na długie lata

Ochrona środowiska ma coraz większe znaczenie dla konsumentów, dlatego projektując najnowszą linię lodówek premium, LG postawiło na ekologiczność. Wdrażając szereg innowacyjnych rozwiązań, stworzono urządzenie wyróżniające się pośród konkurencji energooszczędnością. W porównaniu do konwencjonalnych rozwiązań, zużycie energii w nowoczesnym kompresorze Inverter Linear Compressor zostało zmniejszone nawet o 32%.

Zamiast napędu tłokowego zastosowano napęd liniowy – budowa takiego silnika jest znacznie prostsza od konstrukcji tradycyjnego kompresora. Inverter Linear Compressor ma mniej punktów tarcia, dzięki czemu urządzenie działa płynniej, ciszej (nawet o 25%) i zużywa mniej energii elektrycznej. Dzięki zastosowaniu tego innowacyjnego rozwiązania nowe modele lodówek premium LG wykraczają ponad wszelkie wyznaczone standardy energooszczędności – ich klasa energetyczna sięga nawet A+++ -20%. Co więcej, firma LG deklaruje 20-to letnią żywotność swojego rozwiązania, a na sprawne działanie kompresora udziela 10-cio letniej gwarancji.

System NatureFRESH – powiew naturalnej świeżości

Najnowsze lodówki LG Premium Kombi oraz Premium Side by Side zostały wyposażone w system NatureFRESH, dzięki któremu przechowywana żywność pozostaje świeża na dłużej. W jego skład wchodzą trzy rozwiązania. Pierwsze z nich to funkcja FRESH Balancer, która współpracując z pokrywą Moist Balance Cripser oraz regulowanymi uszczelkami, zapewnia kontrolę nad wilgotnością w szufladzie do przechowywania warzyw i owoców. Kolejna, FRESHConverter, pozwala na łatwe uzyskanie temperatury optymalnej do przechowywania różnych rodzajów aromatycznej żywności, takiej jak mięsa, czy ryby, których nie ma konieczności zamrażania, a przy zachowaniu odpowiedniej świeżości są gotowe do przygotowania zaplanowanych potraw. Trzecia, to funkcja Total No Frost połączona z systemem chłodzenia NatureFRESH, dzięki któremu w całym wnętrzu lodówki utrzymywana jest równomierna temperatura. Dodatkowo, lodówkę LG Premium Side by Side wyposażono w filtr Hygiene Fresh+, który dzięki ciągłej cyrkulacji powietrza na bieżąco redukuje nieprzyjemne zapachy.

Komfort użytkowania klasy premium 

Analizując opinie i sugestie konsumentów na temat codziennego użytkowania lodówki, firma LG doszła do wniosku, że poważnym mankamentem dostępnych na rynku modeli jest brak miejsca na duże i wysokie przedmioty, takie jak garnki, dzbany czy karafki. Wychodząc na przeciw tym potrzebom, LG wyposażyło najnowszą swoją linię lodówek premium w 2-częściową składną półkę oraz pełnowymiarowy stojak na wino. Co więcej, powiększono przestrzeń użytkową lodówek – w LG Premium Kombi zmiana ta dotknęła szuflady zamrażalnika Big Freezing Zone do przechowywania dużych produktów żywnościowych, natomiast w modelu LG Premium Side by Side skupiono się na ogólnej pojemności lodówki.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • Pracujący, 2016-08-05 14:15:23

    No to jak Cię nie stać to nie kupuj !!! Nikt nie stworzył tych lodówek tylko dla Ciebie !!
  • Emeryt, 2016-08-05 10:16:58

    Już kupuję!. I będę tam trzymał tylko ŚWIATŁO! Na nic innego mnie nie stać! Ta super lodówka - BEZCENNE.

POLECAMY W SERWISACH