Fot. Samsung

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Fot. Samsung
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
29 marz 2017 15:17

Fakty i mity o suszarkach do ubrań

Suszarki do ubrań, do niedawna były rzadkością, dzisiaj są coraz popularniejszym sprzętem AGD w naszych domach. Wokół suszarek narosło jednak sporo mitów, które często nie mają nic wspólnego z prawdą. Poznaj najważniejsze fakty o suszarkach, które rozwieją Twoje wątpliwości.

Zużywają dużo prądu

Duże zużycie energii elektrycznej to jedna z częstszych obaw potencjalnych nabywców suszarek. Nie musisz się tym martwić, jeśli wybierzesz suszarkę w klasie energetycznej minimum A++ lub A+++, wyposażoną w pompę ciepła. Dzięki tej technologii, zamiast prądu do podgrzewania powietrza używany jest czynnik chłodzący. Umożliwia on suszenie ubrań w niższej temperaturze niż w konwencjonalnych suszarkach. Nowoczesne urządzenia oszczędzają nawet do 50% energii w stosunku do modeli suszarek kondensacyjnych i nie musisz już przejmować się, że wzrosną Twoje rachunki za prąd.

Zajmują dużo miejsca

Jeśli myślisz, że z powodu zbyt małego mieszkania nie możesz sobie pozwolić na zakup suszarki, teraz dzięki dostępnym łącznikom, postawisz urządzenie na pralce. Łącznik może też pełnić funkcję półki, na której postawisz kosz na wysuszone ubrania. Jeśli wolisz jednak, aby suszarka stała obok pralki, możesz zdecydować o tym, na którą stronę będą otwierały się drzwi urządzenia. Łatwa modyfikacja zawiasów umożliwia przenoszenie prania z bębna do bębna i ułatwia codzienne obowiązki.

Pognieciona odzież

Zagniecenia na ubraniach to kolejna często niesłuszna obawa. Faktem jest, że ubrania po wyjęciu z suszarki mogą wymagać prasowania, ale nie gniotą się bardziej niż po naturalnym suszeniu. Często wręcz suszenie w suszarce ułatwia prasowanie, a ubrania po wyjęciu są miękkie i przyjemne w dotyku. Ponadto, jeśli zdecydujesz się na sprzęt z funkcją Air Wash, Twoje ubrania będą pachniały świeżością. Ta funkcja, bez użycia wody i detergentów, z pomocą jedynie podgrzanego powietrza usuwa nieprzyjemne zapachy z ubrań. Jeśli zależy Ci na szybkim odświeżeniu ulubionego stroju przed wyjściem, możesz wybrać cykl, który trwa tylko 29 minut.

Niszczenie odzieży

Jeśli korzystasz z suszarki zgodnie z zalecaniami i czyścisz filtr po każdym suszeniu, nie powinieneś martwić się o zniszczenie materiałów. Technologia pompy ciepła oraz opływowy kształt bębna zapewniają delikatny sposób suszenia ubrań. Pamiętaj jednak, aby w przypadku szczególnie delikatnych tkanin upewnić się, czy na metce nie znajduje się znak zakazujący suszenia – przekreślone koło wpisane w kwadrat.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH