Nowa kolekcja gresów i płytek ceramicznych marki Elements. Fot. materiały prasowe.

Zobacz galerię [7 zdjęć]

Nowa kolekcja gresów i płytek ceramicznych marki Elements. Fot. materiały prasowe.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
08 wrz 2016 11:15

Gresy i płytki nie tylko do łazienki. Poznaj najnowsze trendy

Dla wielu z nas pierwszym elementem, o którym myślimy gdy urządzamy wnętrza jest wybór odpowiednich gresów czy płytek ceramicznych. Zobaczcie nowe kolekcje dostępne w sklepach.

Któż z nas nie chciałby mieć domu czy mieszkania wyposażonego wedle swoich upodobań? Ważnym jest, aby proces dekoracji i urządzania domu nie przebiegał zbyt szybko. Dajcie sobie czas na przemyślenia i nie podejmujcie pochopnych decyzji. Przejrzyjcie ofertę producentów. Dzisiaj przedstawiamy nowości z kolekcji gresów i płytek ceramicznych marki Elements. 

Gresy nie tylko na podłogi

Gresy to wyjątkowy materiał do tworzenia charakteru i emocji panujących we wnętrzu. Mimo swojego składu (sprasowane kruszywo), to materiał plastyczny, nadający się do zastosowania w każdym po-mieszczeniu. Często poprzez swój surowy charakter inspiruje nas do wnętrz industrialnych czy loftowych. Ale nie tylko! Dzięki strukturze przypominającej piasek, ziemię czy kamienie naturalne ten rodzaj płytek może stanowić ciekawy sposób na wykończenie lub wyróżnienie elementów wystroju całego mieszkania. Wszystko zależy od naszej wizji, koncepcji, jaką wybraliśmy podczas projektowania.

Jednym z mitów dotyczących gresów jest fakt, że nie jest to tylko materiał, którym okładami po-wierzchnie płaskie, ale również ściany. Nie musimy ich kłaść tylko i wyłącznie na podłogę.
W salonach Elements znajdziecie szesnaście kolekcji gresów: matowych, polerowanych i lapatto uzupełnionych gamą mozaiki, jak również kamienia.

 Płytki nie tylko do łazienki

Płytek ceramicznych nie musimy stosować tylko i wyłącznie w kuchni lub łazience. Idealnie sprawdzą się w korytarzach, przedpokojach, tarasach, a nawet w sypialni lub salonie. Pamiętajmy, że tak naprawdę ogranicza nas tylko nasza kreatywność!

W kolekcji Elements pojawi się siedem modeli płytek ściennych i szesnaście modeli płytek podłogowych. Wśród nich polerowne, matowe w kolorystyce nawiązującej do barw ziemi, piasku, a nawet kamienia oraz płytki imitujące prawdziwe drewno. Aby stworzyć idealne wnętrze nie warto ograniczać się tylko i wyłącznie do podstawowych elementów wykończeniowych. Producenci prócz tradycyjnych płytek ceramicznych i gresów proponują również mozaiki i kamienie naturalne. Mozaika dostępna w kilku kolorach inspirowanych motywem ziemi pozwoli nadać wnętrzu unikatowy charakter. Z kolei wykończenie z naturalnych kamieni na ścianie stanowić będzie idealny dodatek tworzący przestrzeń wokół domowego kominka.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH