Hub Robot. Fot. LG

Zobacz galerię [9 zdjęć]

Hub Robot. Fot. LG
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
14 lut 2017 20:15

Inteligentne rozwiązania dla domu

W trakcie tegorocznej edycji Innofest po raz pierwszy zobaczymy domowego Hub Robot, który zarządza pracą urządzeń gospodarstwa domowego i pełni funkcję inteligentnego centrum powiadomień.


Podczas odbywającego się Innofest 2017 (Innovation Festival) LG Electronics (LG) – lider w technologii Internetu rzeczy (IoT) – zaprezentuje szereg nowych sprzętów, które dołączą do ekosystemu producenta. W trakcie tegorocznej edycji Innofest po raz pierwszy zobaczymy domowego Hub Robot, który zarządza pracą urządzeń gospodarstwa domowego i pełni funkcję inteligentnego centrum powiadomień. Hub Robot zostanie zaprezentowany razem z lodówką Smart InstaView Door-in-Door™ z systemem Windows 10. Tym samym LG wyznaczy kierunek zmian w projektowaniu urządzeń kuchennych, które mają być przyjazne dla użytkownika.

Hub Robot na nowo definiuje pojęcie inteligentnego domu. Pełniąc funkcję cyfrowego zarządcy, robot wykonuje prace domowe za pomocą technologii rozpoznawania mowy, łącząc się z innymi inteligentnymi sprzętami gospodarstwa domowego LG. Proste komendy głosowe typu „Włącz klimatyzator” albo „Zmień program suszarki” spowodują, że połączone urządzenie automatycznie wykona przydzielone zadanie. Hub Robot jest także wyposażony w interaktywny panel, na którym można wyświetlić szereg informacji, np. zdjęcia zawartości lodówki, a nawet przepisy kulinarne z instrukcją wizualną i wskazówkami dźwiękowymi przygotowania dania krok po kroku. Ponadto Hub Robot radzi sobie z wieloma innymi zadaniami: odtwarzaniem muzyki, ustawianiem alarmów, tworzeniem notatek, a także przekazywaniem informacji o pogodzie i natężeniu ruchu.

Dodatkową zaletą jest jego przyjazny i antropomorficzny wygląd. Hub Robot w prosty sposób potrafi komunikować się z całą rodziną, nie ma problemów z przemieszczaniem się i obracaniem, a także wyraża całą gamę emocji, które można odczytać na przednim panelu. Hub Robot jest na tyle inteligentny, że śledzi codzienne aktywności domowników, zapamiętuje, kiedy wychodzą z domu, wracają czy kiedy kładą się spać. Dzięki zainstalowanej kamerze robot rozpoznaje twarze. Można też zaprogramować różne powitania dla każdego członka rodziny.

Hub Robot najlepiej sprawdza się w pomieszczeniach, w których domownicy przebywają wspólnie, czyli np. kuchni czy salonie. Uzupełnieniem robota głównego są mini roboty, które mogą znajdować się w innych pomieszczeniach w domu. Mini roboty wyposażone są w elegancki wyświetlacz i posiadają szereg funkcji podobnych do Hub Robota.

Oprócz Hub Robota LG zaprezentuje rewolucyjne urządzenie Smart InstaView Door-in-Door™, czyli lodówkę, która otrzymała entuzjastyczne recenzje już po jej pierwszej prezentacji na targach IFA 2016. Przejrzysty 29-calowy ekran dotykowy LCD daje możliwość wyboru szeregu przydatnych funkcji. Użytkownicy mogą zapisywać listę zakupów, sprawdzać daty ważności produktów a nawet wyświetlić listę produktów przechowywanych w lodówce bez otwierania drzwi za pomocą funkcji Knock-On. Urządzenie działa w oparciu o system Microsoft Windows 10, co daje możliwość pobrania wielu aplikacji ze sklepu Windows 10, w tym Allrecipes, Pandora i Netflix. Od tej pory użytkownicy mogą w łatwy sposób przygotowywać dania według instrukcji, słuchać muzyki, czy oglądać filmy – i to wszystko na drzwiach lodówki.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH