• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
15 lis 2011 13:03

Jaki odkurzacz kupić? Sprzątanie przyjazne naturze

Jest wiele powodów, dla których warto mieć odkurzacze EKO. Zużywają mniej energii elektrycznej niż standardowe modele, a niektóre potrafią czyścić parą bez chemii. Można dokupić biodegradowalne worki ze skrobi kukurydzianej i makulatury, a gdy się zepsują, ok. 90% ich części nadaje się recyklingu.

Odkurzacz parowy Kärcher SV 1802 sprząta kompleksowo i to bez użycia środków chemicznych. Usuwa okruszki, kurz i mokre zanieczyszczenia, a także czyści gorącą parą wodoodporne powierzchnie, np. kafelki i armaturę. Dzięki czterostopniowemu systemowi filtracji, oczyszcza zasysane powietrze z powodujących alergie zarodników grzybów, pyłków i roztoczy. Cena: ok. 2.220 zł.

' title=
fot. Karcher

Czy wiesz, że odkurzacz to jeden z największych domowych prądożerców? Godzina sprzątania kosztuje mniej więcej złotówkę. Jeśli pomnożyć to przez tygodnie, miesiące, lata... uzbiera się spora suma. Dlatego w nowych modelach odkurzaczy producenci zmniejszają moc silników, by zredukować pobór energii elektrycznej, ale jednocześnie zwiększają moc ssania, aby sprzątanie było efektywne i komfortowe.

Jest to możliwe za sprawą nowych rozwiązań technicznych, jak aerodynamicznie wyprofilowane ssawki, rury, wewnętrzne komory. Dzięki nim rachunki za odkurzanie spadają nawet o połowę. Odkurzacze parowe, które pracują na sucho, jak klasyczne urządzenia, oraz z użyciem pary pozwalają również ograniczyć stosowanie w domu chemicznych środków czyszczących. Za pomocą pary – bez użycia jakichkolwiek detergentów - można czyścić m.in. podłogi, glazurę czy armaturę. Sprzątanie jest łatwiejsze, szybsze oraz bardziej przyjazne dla dłoni, alergików i środowiska naturalnego.

Ciekawą opcją są odkurzacze, do których można dokupić worki ulegające w 100% biodegradacji. Do ich produkcji używa się np. mąki kukurydzianej, makulatury, naturalnej gumy. Po kilku miesiącach na wysypisku śmieci z takiego worka zostaje szczypta pyłu. Coraz więcej producentów stosuje do produkcji nowych odkurzaczy materiały pochodzące z recyklingu. W niektórych modelach udział przetworzonych materiałów to nawet 70%. Wszystkie odkurzacze, również klasyczne, gdy się wyeksploatują, nadają się do recyklingu.

Można je bezpłatnie oddawać w punktach zbiórki elektrośmieci. Z funkcją Ecoptima – po jej uruchomieniu odkurzacz workowy New Beagle Möbel Care AB2841 marki Solac zużywa mniej energii elektrycznej. Cena: ok. 449 zł.

' title=
fot. Solac

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH