Krzesło Lou Lou. Fot. Kartell

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Krzesło Lou Lou. Fot. Kartell
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
16 gru 2016 09:41

Kartell projektuje dla dzieci - zobacz kolekcję mebli i zabawek

Design dla dzieci to jeden z utrzymujących się od lat trendów w projektowaniu, na który prędzej czy później musiał postawić także Kartell.

Nowością we flagowych salonach marki i w sklepie on-line jest kolekcja „Kartell Kids” - propozycja największych gigantów wzornictwa dedykowana najmłodszym. 

Bestsellerowe produkty marki (krzesło „Lou Lou”, lampa „Fly”, stół “Top Top”) zostały odmienione rysunkowymi motywami, które przypadną do gustu małym i dużym miłośnikom wzornictwa. Kolekcję „Kartell Kids” tworzą też całkowicie nowe produkty. Nendo z charakterystycznym dla swoich projektów minimalistycznym podejściem zamienił tradycyjnego konia na biegunach w małe dzieło sztuki („H-Horse”), które przez lata może stanowić idealne uzupełnienie dziecięcego pokoju. Piero Lissoni zaproponował natomiast nową wersją samochodu-zabawki „Discovolante”. Jego konstrukcja w luźny sposób nawiązuje do sportowej sylwetki Alfa Romeo; mechanizm napędzany jest siłą mięśni nóg, a transparentne tworzywo nadaje lekkości konstrukcji.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH