Bateria Kvadro, dozownik na mydlo Novatorre Metalia. Fot. Ferro

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Bateria Kvadro, dozownik na mydlo Novatorre Metalia. Fot. Ferro
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
11 paź 2016 11:45

Kolorowa łazienka: dopasuj armaturę i dodatki

Jesień za oknem – niektórzy z nas kończą rozpoczęte w sezonie letnim domowe remonty, inni zaś przeciwnie – dopiero do nich przystępują.

Trzeba zdążyć przed zimą, zwłaszcza jeśli odnawianym wnętrzem jest łazienka, by kiedy przyjdą mrozy i długie chłodne wieczory, w pełni cieszyć się ciepłą, aromatyczną kąpielą lub gorącym prysznicem. Jeśli nie planujemy poważniejszych prac, możemy na przykład zmienić wyposażenie pomieszczenia, dodając atrakcyjne akcesoria, zastępując wysłużoną już armaturę bardziej nowoczesną i funkcjonalną bądź też wprowadzając interesujące elementy dekoracyjne.

Naturalne aranżacje

Dla wszystkich, którzy decydują się na gruntowny remont bądź poszukują akcesoriów do nowej łazienki, a także cenią sobie kontakt z naturą i nie boją się odważnych zestawień kolorystycznych, doskonałą propozycją będą aranżacje nawiązujące do świata przyrody.

Białe płytki ścienne ożywi dekor o ciekawej formie niewielkich, połączonych ze sobą biało-zielonych kostek i barwie wiosennej zieleni, który przełamie monotonię wystroju i wprowadzi do wnętrza radosne akcenty. Delikatnie błyszcząca mozaika w kabinie prysznicowej oraz nad umywalką w sposób wyraźny wyróżni się z jasnego tła, idealnie współgrając z innych zielonymi elementami, na przykład płytkami otaczającymi szafkę umywalkową. Takie rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza w łazienkach o niewielkiej powierzchni, gdzie często dominuje biel, optycznie powiększająca przestrzeń. W tak zaaranżowanym pomieszczeniu nie może zabraknąć rozmaitych akcesoriów w żywych barwach, takich jak mydła, żele do kąpieli, ręczniki, aromatyczne świece czy praktyczny stołeczek, a także zabawne dziecięce gadżety, umilające kąpiel maluchom. Wszystkie te, często niewielkie przedmioty, tworzą nastrój sprzyjający relaksowi i ożywiają wnętrze. W naturalnej łazience doskonale zaprezentuje się otwarta kabina prysznicowa o bokach z transparentnego szkła, a także pasujące do niej półki i szafki ze szklanymi elementami, jak choćby umieszczone na zewnętrznej stronie drzwiczek lustra, które będą odbijać dekoracyjne akcenty, wzmacniając tym samym efekt wizualny wystroju. Wygodna kabina prysznicowa bez brodzika zaznaczona jedynie przezroczystymi taflami szkła powiększy optycznie powierzchnię łazienki.

Modna armatura

Nowoczesny charakter łazienki podkreśli designerska armatura o charakterystycznym, wyrazistym stylu. Zastosowane we wnętrzu baterie Kvadro marki Ferro wyróżnia geometryczna forma, odwzorowująca motywy kwadratu i prostokąta. Łagodne krawędzie i półokrągłe wykończenia wylewek niwelują ostrość kształtów, a dobrze leżące w dłoni uchwyty i funkcjonalne rozwiązania znakomicie odzwierciedlają walory użytkowe baterii. Wszystkie pokryte zostały dekoracyjną, chromowaną powłoką. Tę interesującą linię wzorniczą charakteryzuje wysoka jakość wykonania i różnorodność modeli, co pozwala na kompleksowe wyposażenie pomieszczenia. W kolekcji do łazienek znajdziemy zatem baterię umywalkową stojącą z korkiem spustowym typu push-up, baterię wannową ścienną z przełącznikiem wanna – natrysk, baterię natryskową ścienną, dwa modele zestawów podtynkowych: baterię podtynkową natryskową i wannowo – natryskową podtynkową oraz baterię bidetową z automatycznym korkiem spustowym.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH