Komoda w stylu urban jungle. Fot. Pani to potrafi/Bondex

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Komoda w stylu urban jungle. Fot. Pani to potrafi/Bondex
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
17 maj 2018 12:56

Komoda w stylu urban jungle - zrób ją sam

Do malowania potrzebna nam będzie komoda np. z drewna, którą można kupić w dużych sklepach meblarskich. Wystarczy minimalistyczna, o prostych kształtach z dwiema lub trzema szufladami, na prostych nóżkach.

Głównym zdobieniem komody będą motywy florystyczno-geometryczne na froncie oraz kolorystyka. Do malowania wykorzystamy wchodzącą na rynek, nową emalię “Dekoral Do Dzieła!”.

To nowoczesna, wodorozcieńczalna emalia akrylowa przeznaczona m.in do dekoracyjnego malowania przedmiotów z drewna, drewnopochodnych np. MDF. Bardzo szybko wysycha, już po 1h jest sucha w dotyku. Wyjątkowo odporna na plamy, środki czyszczące i konserwujące. Tworzy gładką i elastyczną powłokę, dzięki czemu pomalowana nią powierzchnia jest odporna na ścieranie i zadrapania.

Zobacz także: Mały dom: projekt niedrogi w budowie i utrzymaniu

Zaletą emalii jest również szybkość je aplikacji, która sprawia, że mebel, czy przedmiot jest już
gotowy do użytku w dzień malowania. Farba daje rewelacyjny efekt dekoracyjny: satynowy oraz matowy. Dostępna w szerokiej i nowoczesnej palecie kolorystycznej (25 kolorów), od romantycznych pastelowych róży (Różany Poemat), błękitów (Temat Rzeka), po głębokie, ciemne brązy (Szach Mat) i czerń (Czarna Materia). Pojemność: 0.2l, 0.5l.

Metamorfoza w stylu urban jungle

Do przeróbki komody w stylu urban jungle potrzebne będą: komoda (z trzema szufladami), farba do drewna typu emalia szybkoschnąca (Dekoral “Do Dzieła!”), taśma malarska, pędzle różnej wielkości, wałki malarskie (10 cm), nożyk tapicerski, linijka, gałki w kształcie żuków i chrabąszczy (6 sztuk).

Etap 1 Gruntowanie

Na początku całą komodę należy pomalować intensywnie niebieski kolor. Farba była na tyle kryjąca, że do całkowitego zakrycia drewna wystarczyła jedna warstwa.

Etap 2 Przygotowanie podłoża

Po wyschnięciu farby, należy zaznaczyć po 5 centymetrów od każdego boku i za pomocą ołówka wyznaczyć kwadrat. Boki kwadratu zabezpieczyć różową taśmą, mocno dociskając brzegi. Kiedy taśma jest już przyklejona, można pomalować cały kwadrat na biało. Tu konieczne będą dwie warstwy farby.

Etap 3 Wyklejanie wzoru

Po wyschnięciu białej farby, należy wykleić wzór za pomocą taśmy malarskiej. Na początku wyklejania wzoru, na każdym boku kwadracika, należy zaznaczyć środek. Środki połączyć za pomocą taśmy i tak powstanie odwrócony kwadrat. Następnym etapem jest wyklejanie wzoru. Stykające się taśmy docinamy nożykiem, tak żeby powstały równe krawędzie.

Etap 4 Malowanie pasów

Aby farba nie wylała się pod taśmę, należy pomalować jej brzegi białą farbą. Po wyschnięciu całość pokrywa się czarnym kolorem. Farbę nakłada się za pomocą wałeczka z krótkim futerkiem (do gęstych farb i lakierów). Po nałożeniu dwóch warstw i wyschnięciu farby, przychodzi etap na ściąganie taśmy.

Etap 5 Malowanie liści

Następnym etapem jest namalowanie głównego wzoru komody – liści palmowych. Za pomocą małego pędzelka całkowicie odręcznie można namalować gałęzie.

Etap 6 Przykręcanie gałek

Końcowym etapem jest przykręcenie gałek w kształcie metalowych żuków i chrabąszczy. Za pomocą wiertarki powiększa się otwory (wiertło nr.5) i wkręca nowe gałki.

Cena: 26,74 zł/0,5 l 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH