Kolekcja Etno. Fot. Huty Szkła Kryształowego Julia

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Kolekcja Etno. Fot. Huty Szkła Kryształowego Julia
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
18 lip 2017 13:46

Kryształowe naczynia do jadalni - kolekcja inspirowana etno

Najnowsza kolekcja wykorzystująca etniczne inspiracje to propozycja idealna na letni stół: przyjęcie w ogrodzie czy na tarasie. Prostym ceramicznym naczyniom i obrusom lnianym czy bawełnianym doda elegancji, świetnie będzie wyglądać nawet na prostym drewnianym stole.

Geometryczne szlify kolekcji Etno, niczym wzory tworzone przez ludowych artystów i rzemieślników, choć proste i oszczędne w formie, kryją w sobie bogactwo znaczeń i skojarzeń. Umiejętnie skomponowane z charakterystycznymi formami kryształowych naczyń dają efekt nowoczesny i minimalistyczny, ale nie pozbawiony szczypty egzotyki.

Siła wyrazu etnicznego rękodzieła często opiera się na prostocie – funkcjonalnych, znanych od dziesiątków lat formach i nieskomplikowanych dekoracjach, wynikających z kształtów przedmiotów, technik ich wykonania oraz wyobraźni ich twórców. Powtarzające się motywy – często o geometrycznej, regularnej formie, opasują naczynia, powtarzają się na tkaninach i plecionkach, pokrywają drewniane, kościane czy rogowe elementy. Ten sam efekt wykorzystała projektantka kolekcji Etno wierząc, że kryształowe, ręcznie wytwarzane i zdobione naczynia dobrze będą komponować się z bardzo oszczędnym wzorem. 

To kolekcja dla ludzi lubiących poznawać nowe miejsca, odkrywać nowe światy i doznania. Minimalizm w szlifowanych cięciach, oszczędne linie, dyskretnie nawiązują do egzotycznych motywów i podkreślają kształt naczyń. Etno to marzenie o dalekich ekspedycjach i pejzażach ukrytych w minimalistycznych wzorach i formach. – opowiada o swoim projekcie Elżbieta Trzewiczek-Pietkiewicz.

W skład kolekcji wchodzą szklanki, kieliszki do wódki, karafka oraz owocarki w dwóch rozmiarach. Ten podstawowy zestaw form pozwala na stosowanie naczyń do serwowania wody, zimnych napojów, wysokoprocentowych alkoholi. Z kolei owocarki można wykorzystać do podania owoców, słodyczy, ciasteczek.

Zobacz także jak urządzić kuchnię w stylu etno.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH