ABC zakupu kuchenki mikrofalowej: kuchenka mikrofalowa do zabudowy Kernau KMO 252 G B. Fot. Kernau

Zobacz galerię [2 zdjęć]

ABC zakupu kuchenki mikrofalowej: kuchenka mikrofalowa do zabudowy Kernau KMO 252 G B. Fot. Kernau
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
04 kwi 2018 10:56

Kuchenka mikrofalowa - ABC dobrego zakupu

Śmiało można stwierdzić, że kuchenka mikrofalowa należy do najczęściej używanych sprzętów w kuchni. Sprawdzi się ono również w bardziej ambitnym gotowaniu niż podgrzewanie wczorajszego obiadu czy przygotowaniu popcornu. Jak jednak wybrać najlepszą mikrofalę?

Kiedyś - sprowadzany z zagranicy symbol luksusu. Dziś urządzenie powszechne w polskich domach. 

Zacznijmy od odpowiedzi na podstawowe pytanie – zabudowana czy wolnostojąca? Tradycyjną, wolnostojącą kuchenkę mikrofalową, można umieścić w dowolnie wybranym przez nas miejscu, co może okazać się niezwykle przydatne podczas przemeblowania, remontu czy zmiany mieszkania. Bez problemu możemy je dokupić jak już cała kuchnia będzie gotowa. Wolnostojąca mikrofala nie należy jednak do małych urządzeń – potrzebuje ona dość sporo miejsca, dlatego warto przemyśleć jej umiejscowienie trochę wcześniej.

Jeśli widok wolnostojącego urządzenia na blacie czy półce nie będzie zgodny z estetyką kuchni, warto przemyśleć zakup kuchenki zabudowanej. Schowany sprzęt nie zagraca kuchni, nie zajmuje miejsca na blacie roboczym. Na takie rozwiązanie decyduje się coraz więcej osób – szczególnie ci, którzy urządzają kuchnię w stylu nowoczesnym czy minimalistycznym. Zabudowana mikrofala umieszczona w wygodnym miejscu – najczęściej nad piekarnikiem, tuż pod nim lub obok - prezentuje się bardzo estetycznie.

Zobacz również: Biała kuchnia ocieplona drewnem - piękne wnętrze

Przy wyborze kuchenki mikrofalowej bardzo ważną kwestią jest moc urządzenia. Większa moc przekłada się na szybsze działanie oraz lepsze podgrzanie naszej potrawy. Oczywiście krótszy czas wiąże się z mniejszym poborem energii, więc tak naprawdę oszczędzamy! Modele dostępne na rynku różnią się między sobą mocą. Możemy przebierać pomiędzy mikrofalówkami o mocy od 700 do 1000 W.

Jakość i komfort użytkowania to kolejne istotne kwestie, które powinny być brane pod uwagę przy wyborze kuchenki. Modele wykonane ze stali nierdzewnej wyróżniają się dużą odpornością – nie straszne im zarysowania czy uszkodzenia. Stal nierdzewna ma ponadto właściwości aseptyczne,
co pomaga w utrzymaniu czystości we wnętrzu urządzenia. Wygodzie korzystania mogą sprzyjać udogodnienia takie jak w modelu Kernau KMO 252 G B, gdzie drzwiczki otwierają się automatycznie, za jednym dotknięciem palca.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH