Kuchnia  w stylu retro: bateria Ixia, zlewozmywak Lusitano. Fot. Deante
Kuchnia w stylu retro: bateria Ixia, zlewozmywak Lusitano. Fot. Deante
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
05 kwi 2018 09:51

Kuchnia w stylu retro: nowości do strefy zmywania

Sentymentalny powrót do przeszłości to nie tylko babcine przetwory i warzywa prosto z grządki, ale także pełna uroku i ciepła kuchnia urządzona w stylu retro. Co powinno się w niej znaleźć?

W kuchni odwołującej się do stylu vintage dobrze odnajdzie się wyposażona w dwa tradycyjne pokrętła bateria Ixia marki Deante. Chociaż jej wygląd nawiązuje do przeszłości, wyposażona została w nowoczesny mechanizm oraz aerator napowietrzający strumień wody. Wysoka, obrotowa wylewka jest wygodna w użytkowaniu i pozwala na napełnianie nawet wysokich naczyń. Aby ułatwić i przyspieszyć montaż, bateria została fabrycznie wyposażona w wężyki doprowadzające wodę. Wykonana jest z mosiądzu, w zależności od wybranej wersji: szczotkowanego lub chromowanego. Wybór koloru zależy oczywiście od aranżacji kuchni. 

Ponadczasowy urok wyróżnia także zlewozmywaki granitowe i ceramiczne, które doskonale pasują do kuchni retro. Do dyspozycji mamy modele okrągłe, kwadratowe i prostokątne w różnych kolorach i rozmiarach. Ceramiczny zlewozmywak Lusitano dostępny jest w bieli, natomiast decydując się na granit możemy wybierać spośród odcieni piaskowego beżu, szarości od jasnej po grafitową oraz oczywiście alabastrowej bieli.

Kuchnia „postarzana” jest odpowiedzią na tęsknotę za tradycją, małymi manufakturami i krótkimi seriami produktów. Dlatego tak pasują do niej meble i dodatki z naturalnych materiałów oraz przedmioty z duszą. Tak rozumiana aranżacja nigdy nie wyjdzie z mody i będzie nas cieszyć przez długie lata.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH