Fot. Majolika, Tubądzin

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Fot. Majolika, Tubądzin
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Rafał Konopka
11 maj 2016 14:42

Łazienkowe trendy: zobacz najnowszą kolekcję płytek

Kwiatowe koronki, gipiury i hafty oraz geometryczne ażury nie przestają być trendy! Na sezon wiosna/lato 2016 proponują je zarówno projektanci high fashion, jak Elie Saab, Giambattista Valli oraz regularne modowe marki

Ten trend możemy przenieść także do wnętrz dzięki pięknym płytkom ceramicznym. W najbliższych miesiącach modne będą zarówno delikatne, bardzo kobiece koronki, jak i mięsiste ażury, nawiązujące do stylistyki boho. Piękne, bogato zdobione sukienki w zwiewnych, pół-transparentnych tkaninach proponują m.in. Elie Saab i Giambattista Valli dla Moncler Gamme Rouge.

Misternie tkane koronki zainspirowały także projektantów Tubądzin. Wśród najnowszych kolekcji, w portoflio marki znajdziemy dwie, zawierające płytki przypominające małe dzieła sztuki, niczym ręcznie robione koronkowe aplikacje. Pierwsza z nich to Elementary – kolekcja, która jest bardzo bogata stylistycznie i stanowi bazę do tworzenia projektów wnętrz bardzo zróżnicowanych pod względem stylu i klimatu. Aranżacje z nutką romantyzmu pozwoli stworzyć wchodząca w skład kolekcji sześciokątna, biała mozaika o strukturze koronek i haftów.

Podobny charakter wprowadzimy do wnętrza stosując dekory strukturalne z kolekcji Majolika Powstały one z zamiłowania do płaskorzeźby i odnawiania starych mebli, ale użyte w nich ornamenty – niczym małe dzieła sztuki – przypominają koronki, ażury lub hafty. Ciekawostką jest, że pierwsza struktura do dekoracji była rzeźbiona ręcznie.

Tak jak najmodniejsze wiosenne kreacje, obie kolekcje utrzymane są w stonowanej łagodnej, kolorystyce – palecie bieli oraz miękkich pastelowych kremów, beży, jasnych brązów i szarości.

 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH