
Dobra farba = dobra jakość powietrza we wnętrzu

Płaska blachodachówka modułowa: zobacz nowość!

Gadżet dla zabieganych - umyj okna szybciej i wygodniej

Nowoczesna kuchnia - otwarta i przyjazna

Nowość do kuchni - piekarniki z autopilotem
„Remont” – na dźwięk tego słowa niejednemu z nas włos jeży się na głowie. Wiele osób niechętnie podchodzi do kwestii odnawiania mieszkania nawet jeśli nie wiąże się to z ciężkimi pracami budowlanymi, a dotyczy jedynie malowania ścian.
Aby uniknąć niepotrzebnych obaw, wystarczy odpowiednio przygotować się do tego procesu i postawić na sprawdzone farby, takie jak Jedynka. Produkty tej marki to gwarancja, że samodzielnie domowe malowanie będzie szybkie, tanie i przebiegnie bez niespodzianek.
Po pierwsze: dobry plan
Planując samodzielne przeprowadzenie prac remontowych zawsze należy przygotować listę niezbędnych produktów. Mierząc wszystkie ściany i kalkulując, ile litrów farby będzie konieczne do pokrycia danej powierzchni nie zapominajmy, że aby osiągnąć równomierny efekt kolorystyczny, a także właściwości użytkowe produktu (np. zmywalność), konieczne będzie nałożenie co najmniej dwóch warstw farby.
Pamiętajmy też o wyposażeniu się w odpowiednie akcesoria malarskie – wałki, pędzle, kuwetę, folię i taśmę – które będą przydatne do malowania, a także odpowiedniego zabezpieczenia przed zabrudzeniem. Dobrej jakości narzędzia posłużą na dłużej, warunkiem jest jednak ich dokładne umycie i osuszenie bezpośrednio po zakończeniu prac.
Bałagan kontrolowany
Zanim przystąpimy do prac malarskich, warto poświęcić czas na dokładne zabezpieczenie tych elementów pomieszczenia, które podczas malowania mogłyby ulec zabrudzeniu. Szczelnie pokryjmy folią nie tylko meble, ale też okna czy grzejniki. Oprawy gniazd elektrycznych czy kontakty najlepiej jest na ten czas zdemontować lub zabezpieczyć folią i taśmą malarską. Pozwoli to uniknąć nieestetycznych odprysków i plam.
Przygotowanie powierzchni
Aby cieszyć się jak najlepszym i długotrwałym efektem estetycznym, przed rozpoczęciem malowania ścianę zawsze należy odpowiednio przygotować. Jeśli widoczne są ubytki, to należy je uzupełnić szpachlówką, a po jej całkowitym wyschnięciu przeszlifować to miejsce papierem ściernym. Konieczne jest też odpylenie powierzchni przy użyciu szczotki, a dla dokładniejszego efektu także używając wilgotnej szmatki.
Gruntowanie sufitu
Prace malarskie należy rozpocząć od sufitu – w ten sposób unikniemy ryzyka powstania nieestetycznych zacieków na styku sufitu i ścian. Najpierw warto zabezpieczyć naroża ścian taśmą malarską i rozpocząć gruntowanie właśnie od naroży. Pomocny okaże się przy tym mały wałek o szerokości do 15 cm, którym łatwiej będzie dotrzeć do zagięć.
Używamy ciasteczek, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu
Klikając jakikolwiek odnośnik na tej stronie wyrażasz zgodę na ustawienie plików cookie.