Kolekcja Rawline Scala. Fot. EGE

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Kolekcja Rawline Scala. Fot. EGE
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
06 lut 2017 09:14

Materiały na podłogi – wykładziny inspirowane tkaninami

Przetarty jeans, szlachetna przędza, wzory plis i zakładek w odzieży damskiej, a także zabytkowe tekstylia z widocznymi śladami zużycia były inspiracją dla nowej kolekcji wykładzin dywanowych.  
EGE, duński producent wykładzin dywanowych wprowadził do swojej oferty nową kolekcję - Rawline Scala. Wyróżniają ją bezpośrednie odniesienia do wzorów i struktur tkanin popularnych w przemyśle odzieżowym w różnych epokach i kulturach.

Kolekcja Rawline Scala składa się z trzech tematów – Minimal, Reflex i Heritage, które nawiązują do tkanin, będących uosobieniem trendów obowiązujących w różnych kulturach na przestrzeni dekad. Jako główne inspiracje posłużyły materiały o charakterystycznych fakturach, m.in. przetarty jeans, szlachetna przędza oraz wzory tkanin wykorzystywanych do szycia garniturów, czy plis i zakładek w odzieży damskiej, a także zabytkowe tekstylia, na których widoczny jest ślad zużycia.

Cała kolekcja składa się z jedenastu wzorów dostępnych w trzech różnych skalach (małej, średniej i dużej) oraz w pięciu opcjach kolorystycznych - w odcieniach beżu, szarości, czerni, błękitu i zieleni. Rawline Scala umożliwia wybór płytek dywanowych lub rolki. Możliwość łączenia ze sobą różnych wzorów i ich skalowanie daje niemal nieograniczone możliwości kombinacji oraz sprawia, że wykładziny EGE odgrywają ważną rolę w kreowaniu wystroju danego wnętrza. Kolekcję Rawline Scala stworzyły dla marki EGE Helle Lykke Jensen oraz Louise Soe Oxlund, które połączyły swoje wieloletnie doświadczenia w tworzeniu odzieży i designu z doskonałą znajomością tajników projektowania dywanów.

 

 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH