Nowe linie podłóg. Fot. Quick-Step

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Nowe linie podłóg. Fot. Quick-Step
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
05 lut 2018 13:42

Materiały na podłogi - zobacz nowości

Nowe linie podłóg zachwycają autentycznym wyglądem. Można spodziewać się wielu innowacyjnych rozwiązań, ciekawych dekorów i luksusowych motywów.

Za wszystkimi propozycjami stoi unikalny proces projektowania Quick-Step. W przypadku winylu i laminatu, przetworzone oryginały są skanowane, a następnie doskonalone cyfrowo w celu uzyskania idealnej równowagi w strukturze i kolorze. Detale takie jak ziarna lub słoje są usuwane lub duplikowane. Model krok po kroku nabiera kształtów, by w końcu stać się szczegółowym projektem, który finalnie posłuży w produkcji podłogi. 

Luksusowy wygląd i charakter

Przygotowując najnowszą kolekcję, projektanci zwrócili uwagę na powracającą wśród konsumentów fascynację luksusowymi elementami wystroju - dzisiaj często przyciągają nas wysokiej jakości i kosztowne materiały, takie jak marmur, złoto i aksamit.

Intensywne wnętrze

Nic nie wnosi tyle naturalnego uroku i luksusu do domu, co drewno. Dlatego jego autentyczny wygląd stanowi podstawę nowej kolekcji parkietów Intenso. Intenso opiera się na węgierskim projekcie punktowym – wzorze, który niegdyś zdobił najpiękniejsze pałace i dworki, a dziś znów wraca do łask.

Podobnie jak w kolekcji Variano, panele o różnych szerokościach, wykończeniach i strukturach zostały starannie dobrane tak, aby stworzyć piękną, zrównoważoną całość. Uzyskany w ten sposób ponadczasowy wygląd wnosi do domu klasę i elegancję, jednak sprawdza się równie dobrze we współczesnym wnętrzu.

Podłogi Intenso dostępne są w czterech różnych kolorystykach: od delikatnych pustynnych odcieni po ciemne i intensywne barwy. Panele składające się połączonych fragmentów drewna montuje się z pomocą Uniclic, unikalnego systemu instalacyjnego Quick-Step, dzięki czemu można je znacznie łatwiej i szybciej zainstalować niż klasyczną węgierską podłogę punktową.

Unikalne wzory

Kolekcja Palazzo, z długimi i szerokimi panelami, została poszerzona o nowy wzór: ciemno-brązowe panele Midnight Oak. Inspiracją dla tej podłogi jest dąb bagienny - rzadki gatunek drzewa, który swój niezwykły wygląd zawdzięcza naturalnym procesom chemicznym.  W celu przygotowania modelu podłogi, projektanci musieli odnaleźć idealny dąb bagienny. Następnie opracowali proces, który pozwolił im uzyskać panele, których wygląd idealnie oddawał charakter oryginału. Panele o rdzawym zabarwieniu były poddane szczotkowaniu i dalszemu procesowaniu w celu uzyskania żywego połączenia barw i struktur.

Subtelny winyl

Poprzednie kolekcje Quick-Step udowodniły już, że podłogi winylowe mogą być niezwykle stylowe. Skojarzenie z “plastikowym” wyglądem dawno poszło już w niepamięć. Ambient Click to kolekcja płytek winylowych o fascynująco realistycznych wariacjach kolorów. Na początku roku do oferty trafia sześć nowych wzorów. Inspiracją dla podłogi Carrara był marmur z kamieniołomu w miejscowości Carrara we Włoszech. W przeciwieństwie do prawdziwego, delikatnego i bardzo kosztownego marmuru, podłogi winylowe są odporne na zarysowania i zalania. Inną ciekawą nowością, obok podłóg inspirowanych wyglądem betonu i kamienia naturalnego, są płytki przypominające lastryko.

Idealne rozwiązanie do łazienek i kuchni

Trwała, uniwersalna, łatwa w utrzymaniu i przystępna cenowo: nie dziwi fakt, że podłoga laminowana jest obecnie niezwykle popularnym wyborem. Nie bez powodu - o ile prawdziwa drewniana podłoga nie najlepiej sprawdzi się w łazienkach i innych wilgotnych pomieszczeniach, antypoślizgowa i wodoodporna podłoga laminowana będzie w przypadku takich wnętrz idealnym wyborem.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH