Sofa Skey. Fot. Swarzędz Home

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Sofa Skey. Fot. Swarzędz Home
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
25 lip 2017 13:36

Meble do salonu - sofa idealna do wypoczynku

Lekki, komfortowy mebel, który wręcz zaprasza, by zwinąć się nad nim pod miękkim pledem z książką lub kubkiem herbaty jest niezbędny w każdym salonie.

Sofa zaprojektowana przez Jacka Mikołajczyka to kolejny mebel w kolekcji Skey. Jej pierwszymi elementami było łóżko i tapicerowany taboret oraz regał. W tym roku do rodziny dołączyła sofa. Jej drewniana konstrukcja to nawiązanie do wzornictwa lat 50. i 60. – ukośnie ustawione, wysokie nóżki dodają jej wizualnej lekkości. To rzeczywiście lekki mebel – dwie osoby bez trudu przeniosą go z miejsca na miejsce. Kompaktowe rozmiary sprawiają, że świetnie sprawdzi się nawet w niewielkich mieszkaniach. Z kolei miękkie, mięsiste poduszki, pokryte wełnianym filcem i charakterystyczne „falbanki”  czynią sofę idealnym meblem „do przytulania”.

O wyglądzie sofy w znacznym stopniu przesądza wykorzystany w jej wypadku materiał tapicerski. Wełniany filc jest gruby, mięsisty, nadaje objętość poduszkom i układa się w okalające je „falbanki”. Bogata gama kolorów pozwala dopasować obicie precyzyjnie do naszego wnętrza. Ciekawy efekt daje też zastosowanie tapicerki dwukolorowej – w komplementarnych lub kontrastowych barwach – odwracając poduszki oparcia zmieniamy dzięki temu wygląd sofy. Przypominający pierożek ravioli kształt pojawia się także na siedziskach taboretu i hokerów Skey – to sprawia, że w otwartej przestrzeni np. łączącej funkcje salonu i kuchni z wyspą możemy zastosować meble z tej samej kolekcji. Taboret sprawdzi się także w roli towarzyszącego sofie podnóżka.

Zobacz także inne sofy i kanapy dostępne w polskich sklepach

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH