Drzwi do wnętrz w stylu retro, model Fresa. Fot. Inter Door

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Drzwi do wnętrz w stylu retro, model Fresa. Fot. Inter Door
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
19 wrz 2017 12:30

Mieszkanie w kamienicy: wybierz stylowe drzwi

Mieszkanie w kamienicy to nie tylko miejsce dla osób, które uwielbiają styl retro. W tego typu pomieszczeniach można również postawić na nowoczesność. Wystarczy odpowiednio dobrać poszczególne elementy i zaakcentować walory architektoniczne.

Mieszkanie z duszą, tak mówi się o mieszkaniach w kamienicach. Wyjątkowe otoczenie, czasem nieco specyficzne, ale liczy się przecież wnętrze. A mieszkanie w kamienicy ma nam wiele do zaoferowania. O ile meble i oświetlenie wybierzemy bez problemu to już ściany, podłogi i drzwi są dla nas wyzwaniem. W przypadku tych ostatnich, producent drzwi – marka Inter Door zaprojektowała nową kolekcję „Retro Collection” i model drzwi Fresa.

Mieszkanie w kamienicy to nie tylko miejsce dla osób, które uwielbiają styl retro. W tego typu pomieszczeniach można również postawić na nowoczesność. Wystarczy odpowiednio dobrać poszczególne elementy i zaakcentować walory architektoniczne.

Zobacz również: Nowoczesne drzwi: wybierz naturalne drewno!

Pamiętajmy, że nie trzeba od razu niszczyć. Czasem odrestaurowana cegła, modne kolory i nowoczesne meble oraz elementy szklane nadadzą drugie życie naszemu mieszkaniu w kamienicy. Projektując przestrzeń należy pamiętać o zachowaniu odpowiednich proporcji w poszczególnych elementach aranżacji. Zwróćmy uwagę na wybór mebli, oświetlenia, dodatków, które będą komponowały się z wysokimi pomieszczeniami.

Ponadczasowa klasyka

Czasami są to stare kamienice, które zachwycają swoją odnowioną formą i ponadczasowymi elementami wystroju. Takie, jakie widujemy w Mediolanie, Warszawie czy w Berlinie. Wysokie pomieszczenia, meble rodem z lat 50-tych, stylizowane drzwi. Tak właśnie powstał pomysł na nowy model drzwi FRESA, który idealnie podkreśla we wnętrzu to, co najlepsze oraz łączy nowoczesność z tym, co klasyczne i modne. Dopełnia ważne detale, które czynią wnętrze wyjątkowym. Warto zwrócić uwagę na wykorzystany do ich produkcji materiał – wysokiej jakości, szlachetne drewno. Każdy model drzwi wykonany jest ręcznie z dbałością o najmniejszy detal. Fresato nie tylko drzwi, ale również stylizowane opaski, które idealnie dopełniają całość.

Nowy model drzwi z kolekcji „Retro Collection” to aż pięć różnych wersji drzwi, z różnym rozmieszczeniem ramki. Istnieje możliwość wybrania modelu Fresarównież z przeszkleniem. W klimat retro wprowadzi nas stylizowane rzeźbienie opasek (element widoczny od zewnątrz przypominający ramkę wokół skrzydła), będących jednocześnie w standardzie wyposażenia.

Dodatkowo będzie można zamówić panel z górną opaską retro lub koronę. Dzięki panelowi uzyskamy wizualny efekt podwyższonych drzwi przy standardowym ich rozmiarze. Jako, że mieszkania w kamienicy charakteryzują się często niestandardową wysokością model Fresamożna również zrealizować w wersji wysokiej, aż do 3 metrów. Projektanci marki, chcąc całkowicie oddać klimat kamienicy zaprojektowali podwójne drzwi, które są również dostępne na ościeżnicy odwrotnej (tzw. odwrotna przylga).

Drzwi Fresaz kolekcji „Retro Collection” inspirowane są stylistyką kamienic. Kamienic do których tak chętnie wracamy. Nowy model w ofercie Inter Door to odpowiedź projektantów zarówno na trendy, jak i potrzeby klientów. Od jakiegoś czasu możemy zauważyć, że drzwi to już nie tylko zwykły produkt, ale znaczący element wykończenia naszego wnętrza.

W sesji zdjęciowej kolekcji „Retro Collection” wykorzystano projekty polskich marek dzięki uprzejmości showroomu Lumann oraz marki Tamo.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH