Fot. Castorama

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Fot. Castorama
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
15 lis 2016 10:48

Modne oświetlenie: ciekawe propozycje

Jesienią i zimą najczęściej oraz najdłużej korzystamy ze sztucznego oświetlenia, dlatego warto w tym czasie zapewnić sobie komfortowe oświetlenie.

80-90% bodźców człowiek odbiera poprzez wzrok, przy czym światło odgrywa tutaj istotną rolę. Promienie światła pozwalają wytwarzać w organizmie endorfiny, które poprawiają nastrój.

Z kolei brak światła powoduje nadmiar melatoniny, który może wywoływać spadek sprawności, senność i ociężałość. Jakie oświetlenie warto wybrać w czasie zimy i jesieni?

Jesienne przesilenie i brak słońca nie sprzyjają poprawie nastroju. Wręcz przeciwnie. Wiele osób smutnieje, ma chandrę, a nawet depresję. Na szczęście są proste sposoby na to, by doświetlić swe mieszkanie i uzupełnić niedobór słońca.

Bez względu na to, czy w danym pomieszczeniu pracujemy, czy odpoczywamy, warto zadbać o jego prawidłowe doświetlenie.

Dobierając oświetlenie do wnętrza, zwróć uwagę na funkcje pomieszczeń – nie wystarczy tylko światło ogólne, czyli lampa sufitowa. Zadbajmy o lampki na biurkach, oświetlenie sprzyjające czytaniu, czyli lampy stojące czy kinkiety, a także o oświetlenie punktowe i nastrojowe lampki, które ułatwią zasypianie dzieciom.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH