Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Fot. Castorama

Fot. Castorama
  • Autor: Katarzyna Masłowska
  • 15 lis 2016 10:48 (aktualizacja: 15 lis 2016 14:36)

Modne oświetlenie: ciekawe propozycje

Jesienią i zimą najczęściej oraz najdłużej korzystamy ze sztucznego oświetlenia, dlatego warto w tym czasie zapewnić sobie komfortowe oświetlenie.

80-90% bodźców człowiek odbiera poprzez wzrok, przy czym światło odgrywa tutaj istotną rolę. Promienie światła pozwalają wytwarzać w organizmie endorfiny, które poprawiają nastrój.

Z kolei brak światła powoduje nadmiar melatoniny, który może wywoływać spadek sprawności, senność i ociężałość. Jakie oświetlenie warto wybrać w czasie zimy i jesieni?

Jesienne przesilenie i brak słońca nie sprzyjają poprawie nastroju. Wręcz przeciwnie. Wiele osób smutnieje, ma chandrę, a nawet depresję. Na szczęście są proste sposoby na to, by doświetlić swe mieszkanie i uzupełnić niedobór słońca.

Bez względu na to, czy w danym pomieszczeniu pracujemy, czy odpoczywamy, warto zadbać o jego prawidłowe doświetlenie.

Dobierając oświetlenie do wnętrza, zwróć uwagę na funkcje pomieszczeń – nie wystarczy tylko światło ogólne, czyli lampa sufitowa. Zadbajmy o lampki na biurkach, oświetlenie sprzyjające czytaniu, czyli lampy stojące czy kinkiety, a także o oświetlenie punktowe i nastrojowe lampki, które ułatwią zasypianie dzieciom.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

Forum Dobrego Designu

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA