Galicja, szklanka 250ml Colors. Cena brutto: 4,46 zł, fot. Galicja

Zobacz galerię [9 zdjęć]

Galicja, szklanka 250ml Colors. Cena brutto: 4,46 zł, fot. Galicja
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Rafał Konopka
06 maj 2016 11:37

Niezbędne akcesoria na majówkę i nie tylko

W słoneczne, wiosenne weekendy nie sposób usiedzieć w domu, zwłaszcza, że coraz dłuższe dni sprzyjają wyjazdom za miasto. Zobacz akcesoria, które na takich wyjazdach na pewno się przydadzą!

Rowerem lub pieszo

Chociaż każdego roku w naszych miastach rośnie liczba ścieżek rowerowych, jednak prawdziwego relaksu doświadczymy tylko jadąc leśnymi drogami, wśród pól i łąk, podziwiając budzącą się do życia przyrodę. Śpiew ptaków, zapach świeżo skoszonej trawy i zroszonej wiosennym deszczem ziemi sprawią, iż bez trudu pokonamy często wyboistą i nierówną drogę.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsca zabierzemy ze sobą tylko niezbędne przedmioty. W plecakach, torbach czy koszykach zawieszonych na kierownicy nie powinno zabraknąć drobiazgów rowerowych, stosownej do pogody odzieży, a także specjalnych akcesoriów na żywność.

Jazda na rowerze, zwłaszcza jeśli wyruszamy na całodzienną wycieczkę, wymaga niemałego wysiłku. Posiłek na świeżym powietrzu z dala od cywilizacji na pewno zrekompensuje nam trudy wyprawy. Warto zatem zaopatrzyć się w odpowiednią ilość wody, ciepłą herbatę lub też smakowitą kawę, kanapki oraz kilka zdrowych przekąsek takich jak na przykład bezcukrowe batony bakaliowe czy owoce. Wszystkie te produkty możemy ułożyć w specjalnych pojemnikach spożywczych, a kawę lub herbatę wlać do funkcjonalnych, lekkich i komfortowych w użyciu, termosów plastikowych ze szklanym wkładem. Podwójna ścianka wkładu izolowana jest próżniowo. Zapewnia to doskonałą izolację termiczną i pozwala utrzymać właściwą temperaturę napoju przez wiele godzin. Termosy takie posiadają praktyczne kubki oraz ergonomiczne rączki.

Pojemniki o różnych wielkościach, wyposażone w szczelne silikonowe uszczelki i poręczne uchwyty pozwolą na odpowiednie rozmieszczenie żywności. Sprawią, iż kanapki czy jarzynowe sałatki przyrządzone w domu podczas jazdy nie zmienią swojego wyglądu i smaku, a znajdujący się w nich tłuszcz nie pobrudzi naszego plecaka czy torby. Warto zwrócić też uwagę na ciężar pojemników i termosów. Powinny być lekkie, by jak najmniej obciążać rower.

Autem za miasto

Wybierając taką formę wypoczynku warto pozwolić sobie na odrobinę luksusu i zabrać do auta lodówki turystyczne lub torby termiczne, w których z powodzeniem przechowamy zimne napoje, domowe sorbety, mięso czy wyśmienite sałatki. Lodówki działają na zasadzie termosu nieprzepuszczającego ciepła z zewnątrz, zbudowanego z podwójnej warstwy plastiku wypełnionego pianką. Mają formę skrzynki z uchwytem do wygodnego przenoszenia ze szczelną pokrywą. Aby spełniały swoją rolę, należy w ich wnętrzu umieścić specjalny zamrożony wkład chłodzący. Dzięki niemu niska temperatura utrzyma się nawet kilkanaście godzin. Specjalne torby termiczne z długimi uszami pozwolą natomiast na łatwe i wygodne przenoszenie żywności, są znacznie lżejsze od lodówek i można je nosić na ramieniu jak torebki. Torba sama nie podgrzewa ani nie chłodzi, jej zadaniem jest utrzymanie jak najdłużej temperatury produktów.

Możemy też wziąć rozkładany stolik i krzesła oraz zastawę, na przykład z przeźroczystego szkła. Szklane talerze, miski i salaterki z delikatnym zielonym, niebieskim, żółtym lub pomarańczowym akcentem widocznym na dnie, pomieszczą pomysłowe warzywno-owocowe dania obiadowe. Na zakończenie posiłku w pucharku o filigranowej formie należącym do tej samej kolekcji podamy owocowy deser. Jeśli zaś zechcemy przygotować danie na grillu, wówczas musimy zabrać ze sobą odpowiednie akcesoria. Potrawy z grilla w naturalnej scenerii smakują wyśmienicie.

Wycieczki rowerowe, wędrówki po górach, czy też rodzinne pikniki pośród rozkwitającej przyrody, bez względu na to, w jakim miesiącu będą się odbywały, mogą dostarczyć nam niezapomnianych wrażeń. Zawsze jednak musimy się do nich właściwie przygotować, a dobrze dobrane do rodzaju wyprawy akcesoria spożywcze na pewno nam w tym pomogą.

W materiale wykorzystano zdjęcia i informacje o produktach firmy Galicja dla Twojego Domu.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH