Zobacz galerię [3 zdjęć]

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Rafał Konopka
11 maj 2016 13:32

Nowa kolekcja paneli matowych

Podstawowym i najważniejszym elementem każdego pomieszczenia jest podłoga. W dużym stopniu to właśnie od jej wykończenia zależy, czy całe wnętrze wypełni się ciepłym klimatem.

Wiele subtelności zyskuje pomieszczenie z podłogą o matowej powierzchni. Nie da się ukryć, że wnętrze, w którym położono akcent na podłogi matowe, uznawane jest za bardziej przytulne. Jeśli dodatkowo mamy do czynienia z wytrzymałymi laminatami coraz częściej decydujemy się na zastosowanie takiego rozwiązania we własnym domu. Tym bardziej że ich zaletą jest doskonała umiejętność adaptacji do różnych stylów i aranżacji wnętrz, a także łatwość pielęgnacji.

- Posiadamy w ofercie kolekcję BLUE LINE NATURE charakteryzującą się przede wszystkim supermatowym wykończeniem, które tworzy szlachetną i miłą w dotyku powłokę. Dzięki dekorom i dekoracyjnym listwom panele idealnie prezentują naturalny wygląd drewnianej podłogi – mówi Bartłomiej Czapla, wiceprezes firmy Planko, polskiego przedstawiciela marki FALQUON.

Teraz matowe panele przypadną do gustu miłośnikom naturalnego i surowego klimatu wnętrz, ponieważ FALQUON dołączył właśnie do kolekcji nowe dekory. Patrząc na panele White Oak ze srebrną bądź czarną listwą – o jasnym, lekko szarym zabarwieniu, które idealnie odzwierciedlą ciemniejsze słoje drewna, od razu dostrzegamy przestronne i ciepłe wnętrze w stylu skandynawskim. Zestawienie jasnych kolorów ścian czy białych mebli z matowym dekorem na podłodze w szczególny sposób uwydatni dodatki – w postaci poduszek czy pledów z naturalnych tkanin.

- Jasny dekor matowy dobrze prezentuje się w dużych i dobrze oświetlonych pomieszczeniach. Pomaga jednocześnie optycznie powiększyć i rozjaśnić mniejsze wnętrza. Sprawdzi się również w modernistycznych aranżacjach, gdzie drewniana, matowa podłoga idealnie podkreśli kamienne lub szklane detale wnętrza – mówi Anita Klepczarek-Kukuła, architekt wnętrz.

Czy matt nadaje się tylko do jasnych wnętrz, o rodzinnym klimacie? Otóż nie. Nawet najbardziej minimalistyczne pomieszczenie, w nowoczesnym stylu zrównoważą matowe panele. Przy tego typu aranżacjach idealnym zestawieniem będzie nowy ciemny i wyrazisty dekor – Canyon Andiroba, który dzięki swoim aluminiowym listwom ozdobnym – doskonale wkomponuje się w dość zimny klimat nowoczesnej aranżacji, a dla równowagi matowe wykończenie nieco je ociepli.

Uniwersalność i zdolność adaptacji powłoki matowej pozwoliła na stworzenie aż 11 dekorów kolekcji supermatowych paneli BLUE LINE NATURE. Oprócz klasycznych motywów imitujących drewno, w ofercie znajdują się również panele o jednolitej barwie wśród nich linia Uni White, Uni Grey czy Uni Black.

Uniwersalność, to nie jedyna zaleta linii BLUE LINE NATURE. Dla tych, dla których to jednak za mało – mamy coś, co bez wątpienia zdeklasuje inne podłogi na tle supermatowych paneli. Możemy zapomnieć o odbitych ślady stóp czy też rąk na panelach z matowym wykończeniem. Podłoga jest łatwa do utrzymania w czystości i sprawdza się nawet w bardzo uczęszczanych pomieszczeniach.


Źródło: FALQUON

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH